Mide Yanmasına iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Mide Yanmasına iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Mide Yanmasına iyi Gelen Şifalı Bitkiler, Sindirim sisteminde ana görevli organlardan birisi midedir. Midemiz enerji ocağımızdır. Yediğimiz besinlerin sindirilmesinde görevlidir. Midemiz çoğu zaman alev alev yanabilir. Mide yanmasını durdurmak için değişik yöntemler deneriz. Birçok yöntem midemizde ciddi sorunlara neden olur. Şifalı bitkiler mide yanmasında hem etkili hem de zararsız yöntemlerdir. için önerilen şifalı bitkiler şunlardır:

1- Elma: Günde 1 tane elma yemek mide yanmasını önler. durumunda midenizi rahatlatmak için elma tüketebilirsiniz. Elma 5 dakika içinde mide asidini düzene sokar.

2- Muz: Şiddetli mide ekşimesi rahatsızlığından kurtulmak için mutlaka her gün 1 tane muz tüketmelisiniz. Muz sindirimi kolay bir besindir. Bağırsakların çalışmasını düzene sokar. Vücutta meydana gelen şişkinlikleri alır. Hızlı bir şekilde rahatlamanızı sağlar.

3- Badem: Günde 10 tane badem yemek midenin rahatlamasını sağlar. İçerdiği badem yağı vücudun sakinleşmesini ve emilmeyi kolaylaştırır. Badem yarım saat içinde mide ekşimesine etki edip ağrıyı dindirir. Yemeklerden sonra mutlaka 2 tane badem tüketilmesi tavsiye edilir.

4- Fesleğen: günde 4 fesleğen yaprağı yemek mide ekşimesi ve yanması için etkili bir tedavi yöntemidir.

5- Sakız: Tükürük akışını hızlandırır. Nane alerjisi olmayanlar naneli sakız tüketmeleri tavsiye edilir.

6- Bal: Bal mide ekşimesi için doğal bir tedavi yöntemidir. 1 çorba kaşığı bal tüketilmesi mide ekşimesi sorunlarını önler.

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.