Mide Ağrısına iyi Gelen Şifalı Bitkiler Nelerdir ?

Mide Ağrısına iyi Gelen Şifalı Bitkiler Nelerdir ?

Mide ağrısı en çok şikayet ettiğimiz rahatsızlıkların başında gelir. Mide ağrısına evde bitkisel ürünlerle çözüm üretebiliriz. Bu yöntemler daha önce denenmiş ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen yöntemlerdir. Bu yöntemler dışında duyduğunuz her yöntemi denememelisiniz. Aksi taktirde ciddi sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Mide ağrısına iyi gelen şifalı bitkiler şunlardır:

1- Zencefil Çayı: Sindirim sistemi organların çalışmasını düzene sokar. Mide sağlığı için son derece önemli bir bitkidir. Herhangi bir yan etkisi olmamakla birlikte birçok hastalık için şifa kaynağıdır. Bulantı ve kusmalar zencefil ile sona erer. ve yanmasını alır.

2- Keten tohumu: keten tohumu zengin lif kaynağı içerir. Kabızlık ve vücut şişkinliğini önler. Mide ağrılarının yatıştırılmasında çok etkilidir. Keten tohumunu öğütüp yoğurt içine karıştırıp tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

3- Armut: Sindirimi kolay olması ve zengin lifler içermesi armudu mide sağlığı için çok önemli yapan unsurlardır. Yorulan midenin rahatlamasını sağlar.

3- Patates: Haşlanmış patates zengin lifler içerir. Sindirimi kolaydır. Mide problemlerinde oldukça etkilidir.

4- Zeytinyağı: Mide sağlığını desteklemek, hazımı kolaylaştırmak, bağırsak sistemini düzenlenmesinde zeytinyağı çok etkili bir bitkidir. Özellikle yemeklerin ve salataların zeytinyağı ile yapılması tavsiye edilir. Safra salgısında yağların kolayca sindirilmesini sağlar. Mide ağrısında oldukça etkilidir.

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.