Kilo Almaya iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Kilo Almaya iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Kilo Almaya iyi Gelen Şifalı Bitkiler, Kilo almak istiyor bir türlü başaramıyorsanız şifalı bitkiler ile kilo almanız mümkün. Bazı şifalı bitkiler sindirim sisteminizi düzene sokar, içerdiği yüksek kaloriler ve zengin lifleri ile kısa sürede vücudunuzun kilo alarak düzene girmesini sağlar. Kilo almaya destek veren şifalı bitkiler şunlardır:

1- Çemen Otu: Çemen otu çayı oldukça faydalı bir şifalı bitkidir. Kalça ve göğüs bölgeniz dolgunluk kazanabilir. Aktar ve marketlerde rahatlıkla bulunan ot ile hazırlanan çay enzimleri arttırarak vücudun sağlıklı bir şekilde kalori harcamasını sağlar. Kilo almaya destek olur.

2- Karahindiba: Karahindiba çayı iştah açıcı bir özelliğe sahiptir. Sindirim enzimlerini hızlandırır. Sabah akşam ve yatmadan önce günde 3 defa tüketilmesi tavsiye edilir. Çay iştahınızı açacak kilo almanıza katkı sağlayacaktır.

3- Kantoron: Kantoron çayı hastalık sonrası zayıf kalan vücuda direnç kazandırmak için kullanılır. Çayın hızlı kilo aldırma özelliği vardır. Besinlerin kolay emilmesini sağlar. İştahı arttırır. Hazımsızlığı engeller. Proteinlerin düzgün çalışmasına katkı sağlar. Marketlerde poşet çay şeklinde satın alabilir akşam çay niyetine içebilirsiniz. Günde 3 defa yemeklerden sonra içilmesi tavsiye edilir.

Bitki çayları mutlaka uzman doktora danışılarak içilmelidir. Bazı hastalıklar ve özel durumlarda bitki çayı vücuda zarar verebilir. Bu yüzden mutlaka sağlık sorunu yaşadığınız alanın uzman doktorunun görüşünü alarak bitki çaylarını tüketmelisiniz.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.