Kemik Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kemik Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kemik Ağrısına Ne İyi Gelir?

İnsan vücudunda bilindiği üzere 206 kemik vardır. Bu kemiklerin herhangi biri ağrıdığında insan için çekilmez bir eziyet oluşturur. Çünkü kemik ağrısı sızı oluşturan içten içten kemiği kemirir vaziyettedir. Tabiki ilk olarak yapılması gereken şey tıp doktorlarının görüşünü alarak ağrının neden kaynaklandığını bilmek ve uzmanının tavsiyelerini uygulamaktır. Ama ilk aşamada basit bir kemik ağrısıyla karşı karşıya kaldığımızda bilip uygulamakta yarar vardır.

Kemik ağrısının en önemli sebeplerinden biri vücudun aşırı kiloyu kaldıramamasıdır. Kilolu bir insanın kemiklerim ağrıyor dediğinde şaşırmamak gerekir. Çünkü vücut, kiloları taşıyamadığından kişiye sinyal vermektedir. Bunun için hemen yapılması gereken düzenli beslenerek kiloları en aza indirgeyerek kilolardan kurtulmaya çalışmaktır.  Bunun yanı sıra spora ağırlık vererek diyeti desteklemek kemiklerinde esnemesine, rahatlamasına sebep olup ağrıların dinmesine etken olacaktır. Kemik ağrısına ne iyi gelir diye derdine derman arayan insanların bilmesi gereken bir diğer yöntem ise sıcak su kompresidir. Ağrıyan kemik bölgesine uygulandığında ağrıyı hafifleterek hastaya rahat bir nefes aldıracaktır. Ağrıyan bölgeyi sıcak tutmakta yarar vardır.

Kemik ağrısına ne iyi gelir doğal olarak bu ağrılar için bitkisel bir yöntem var mıdır? diyenlerimiz için kemiklerin güçlenmesini sağlamak gerektiğini bilmeleri ve bunun için kalsiyum ve magnezyum almaları gerinde olacaktır.  Bunlar yumurta,  süt ve ürünleri, muz, mantar, mercimek, nohut, yeşil yapraklı sebzeler şeklindedir. Tabiki bu besin listemizi daha da arttırmak mümkündür. D vitaminini vücuttan eksik etmemek gerekir. Bunun için D vitamininin vücudunuzdaki değerini kontrol ettirip azlığı durumunda takviye almak gerekir.  Ve kemik sağlığı için gerekirse glukozamin takviyesi alınmalıdır. Kemik ağrıları şiddetle yoğunlaştığı takdirde zaman kaybetmeden doktora başvurulması gerektiğini unutmadan hatırlatalım…

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.