Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kas ağrısı genellikle bedeni aşırı yoran ve kasları sıkıştıran hareketlerden sonra oluşan bir ağrıdır. Bazı özel durumlarda farklı rahatsızlıklardan dolayı da kas bölgelerinde ağrı olabiliyor. Yorulmuş olan kaslara müdahale edilmezse kişide önemli rahatsızlıklar oluşabilir. Şimdi sizlere kas ağrısına ne iyi gelir, ne tür müdahaleler yapılması gerekiyor konusu anlatacağız. Anlattığımız yöntem tamamen doğal yöntemler olacağı için tereddüt etmeden uygulayabilirsiniz. Ama tabi ki de aşırıya kaçmayacak bir şekilde ve düzenli bir şekilde uygulamalısınız.

1-C Vitamini Zengini Meyve ve Sebzeler

C vitamini zengini meyve ve sebzeler kas sağlığı açısından çok önemlidirler. Vücutta oluşan kas ağrılarının kısa süre içinde geçmesini sağlarlar. C vitamini zengini meyve ve sebzeleri direkt olarak tüketebilirsiniz ya da taze sularını içebilirsiniz. İki şekilde de kas ağrılarınızın geçmesine etki ederler. C vitamini zengini meyve ve sebzelere örnek olarak turunçgiller, brokoli, biber, erik, alıç gibi meyve, sebzeleri örnek verebiliriz. C vitamini zengini bu meyve ve sebzeler damar sağlınız açısından da çok önemlidir. Damarlarınızın esnekleşmesini sağlarlar.

2-Biberiye Çayı

Biberiye, kas ağrılarını, kas spazmlarını ciddi anlamda geçiren bir bitkidir. Bir miktar biberiyeyi, 1 bardak suyun içine atın ve kaynatmaya başlayın. Kaynadıktan sonra tatlandırmak isterseniz çok az şeker katıp tatlandırabilir ve içebilirsiniz. Biberiye çayından günde 1 kez içmeniz yeterli.

3-Isırgan Otu Çayı

Isırgan otu kaslarınızın güçlenmesini sağlar, yorulan kaslarınızdaki oluşan ağrıyı azaltır. Kas spazmlarını engeller. Bir miktar ısırgan otunu, 1 bardak suyun içine katın ve kaynatmaya başlayın. Kaynadıktan sonra içebilirsiniz. Günde 1 defa içmeniz yeterli.

4-Papatya ve Nane Yağı

Papatya ve Nane yağını aktarlardan temin edebilirsiniz.  Kaslarınızda ağrıyan bölgeye bu iki yağdan birisini masaj yaparak sürdüğünüz zaman ağrı azalır eğer kas bölgenizde iltihap varsa iltihap azalır. Yağı ağrıyan bölgeye sürerken çok fazla bastırmayın, yavaş bir şekilde masaj yaparak sürün. Eğer bastırırsanız kas ağrınız artabilir.

5-Lavanta Yağı

Lavanta yağı hem hoş kokulu hem de çok etili bir yağdır. Ağrıyan bölgelere masaj yaparak sürüldüğü zaman kaslardaki ağrıyı azaltır, kaslarda gerginlik varsa gerginliği alır.

Kas ağrısına ne iyi gelir, nasıl müdahale edilmesi gerekir konusunu size ayrıntılı bir şekilde anlattık, size uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri anlattık. Kas ağrılarınız 3-4 günü geçmesine rağmen devam ediyorsa, hiç düzelme olmadıysa doktora gitmelisiniz, ağrıların arkasında başka bir rahatsızlık olabilir. Not: Bitki çayları yöntemleri uygulamaya karar verirseniz, bir bitki çayı yöntemini uygulayın. Aynı günde 2-3 farklı bitki çayı içmek bünyenize zarar verebilir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.