Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir?

Karın Ağrısına Ne İyi Gelir? 

Günlük hayatta çok sık karşılaşırız karın ağrısıyla. Bazen yediğimiz bir şey dokunur bazen de soğuk yüzünden karnımız ağrır. Karın bölgesi soğuktan çabuk etkilenir ve ağrımaya başlar. Evde uygulayacağımız bazı basit yollarla karın ağrısını geçirmek mümkün. Karın ağrısına ? Karın ağrısını geçirmek için neler yapabiliriz?

Karın ağrısının başlıca nedenlerinden birisi bel ve karın bölgesinin soğuğa maruz kalmasıdır. Bu gibi durumlarda karın bölgesini ve ayakları sıcak tutmak ağrıyı geçirmek için yeterli olur. Karın ağrısının nedeni yediğimiz besinlerden de olabilir. Bağırsaklarda gaz sıkışması olur ve bu da karın ağrısına neden olur. Bir yakınınıza karnınızı ovdurduğunuzda bağırsaklarınızın çalışması kolaylaşır ve geçer. olduğu durumlarda gazlı içeceklerden, sigaradan ve aşırı sıcak ya da soğuk besinlerden uzak durulmalıdır. Kuşburnu, adaçayı, biberiye ve lavanta gibi bitki çayları da karın ağrısına . Portakal kabuğu ile rezeneyi aynı miktarda karıştırıp kaynatın daha sonra da suyunu için. Karın ağrınızın geçtiğini göreceksiniz.

? Karın ağrısına nane iyi gelir. 100 gram çörekotunu ve 1 kg balı karıştırarak bir karışım oluşturabilir bu karışımı aç karnına bir yemek kaşığı tüketebilirsiniz. Karın ağrısına iyi gelir. Ancak karın ağrısının yanında halsizlik ve kusma gibi başka rahatsızlıklar da varsa mutlaka bir doktora gitmelisiniz. Doktora gitmeden kesinlikle ilaç kullanmayın.

Bayanlar özel günlerinde de karın ağrısı çekebilirler. Bu tür ağrılarda ayakları sıcak tutmak oldukça önemlidir. Bunun için ayaklarınıza sıcak su torbası koyabilirsiniz. Adet sancılarının neden olduğu karın ağrılarında sıcak su torbasını karın bölgesine koymak pek doğru değildir. Bunun yerine sıcak su torbası ayaklara konulmalıdır. Ancak karın bölgesinin sıcak tutulması da oldukça önemlidir.

Karın ağrısının besinlerden kaynaklandığı durumlarda besin alımına dikkat edilmeli ve uzun süreli ağrılarda mutlaka doktora gidilmelidir. Basit nedenlerden dolayı ortaya çıkan karın ağrıları genellikle bir müddet sonra geçer fakat ataklar halinde aniden nedensiz bir şekilde ortaya çıkan karın ağrılarında altta yatan başka nedenler de olabilir. Bu gibi durumlarda mutlaka doktora gidilmelidir. Ayrıca stres de karın ağrısına yol açabilir. Bunu önlemek için stresten uzak durmaya çalışmalı ve kendinizi olabildiğince iyi hissetmelisiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.