Karaciğere Ne İyi Gelir?

Karaciğere Ne İyi Gelir?

Karaciğere Ne İyi Gelir?

Karaciğer vücudun en önemli organlarından birisidir. Vücudumuza giren besinlerdeki vitaminleri, mineralleri emilmesini sağlar. Vücutta bulunan zararlı maddelerin temizlenmesini, atılmasını sağlar. Karaciğer de sorunlar çıktığı zaman tüm vücutta sorunlar baş göstermeye başlar. Şimdi sizlere  sorusunun cevabını ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Yemeniz gereken besinleri, doğal yöntemleri anlatacağız.

1-Sebzeler

Tükettiğiniz sebzelerin sülfür içeren sebzeler olmasına önem verin. Çünkü sülfür karaciğerin temizlenmesini sağlar, vücudunuza giren kimyasalların atılmasını sağlar. Sülfür içeren sebzelere örnek vermek gerekirse Soğan, brokoli, lahana ve sarımsak gibi sebzeleri örnek verebiliriz. Bu sebzeleri tüketmeye özen gösterirseniz karaciğerinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

2-Meyveler

Antioksidan zengini olan meyveleri tüketmeye özen gösterin. Antioksidan, karaciğerin fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde devam ettirmesini sağlar. Karaciğerinizi zararlı toksinlere karşı korur. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırır. Antioksidan zengini meyvelere yaban mersini, çilek, kivi gibi meyveleri örnek verebiliriz. Ek olarak turunçgiller karaciğerin korunmasında etkili meyvelerdir.

3-Bitki Çayları

-Karahindiba Çayı

Karahindiba, sindirim sistemini destekler, karaciğerde birikmiş olan zararlı toksinlerin dışkı yoluyla dışarı atılmasını hızlandırır. Düzenli olarak tüketirseniz ciddi anlamda faydasını görebilirsiniz.

-Devedikeni Çayı

Karaciğerin temizlenmesinde en etkili bitkidir. Vücuda alınan zararlı toksinlerin sindirim sistemi tarafından emilmeden dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca zehirlenmelere karşıda en etkili bitki olarak geçer. Düzenli şekilde kullanırsanız etkisini kısa süre içinde görebilirsiniz.

4-Limon Suyu

Düzenli bir şekilde limon suyu içmek, karaciğerin korunmasını sağlar, karaciğerde zararlı toksin birikmemesini sağlar.

5-Bol Su Tüketimi

Düzenli bir şekilde günde 8 bardağın üstünde su içmelisiniz. Bol su içmek akciğeri zararlı toksinlere karşı korur, akciğerin temizlenmesini sağlar.

6-Yeşil Çay

Düzenli olarak günde 1 bardak yeşil çay içmeniz karaciğerin korunmasını, zararlı toksinlerden arınmasını sağlar. Ayrıca bağışıklık sisteminizin gelişmesini sağlar, bu sayede ileride karaciğer sorunu yaşama ihtimaliniz az olur.

Karaciğere ne iyi gelir, neler tüketilmelidir konusunu size ayrıntılı bir şekilde anlattık. Yöntemleri düzenli bir şekilde uygulayıp etkisini görmek size kaldı. Eğer yöntemleri uygulamanıza rağmen etki görmezseniz, karaciğerinizde hala sorunlar varsa doktora gitmenizi öneririz. Karaciğerinizdeki sorun ilerlemiş olabilir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.