Kabızlığa iyi Gelen şifalı Bitkiler

Kabızlığa iyi Gelen şifalı Bitkiler

Kabızlığa iyi Gelen şifalı Bitkiler

sorunu olanların yapması gereken ilk iş beslenme düzenlerini kontrol etmektir. Aşırı yağlı ve baharatlı yiyecekler ve kırmızı et ağırlıklı beslenme şekilleri kabızlığa neden olur. Kabızlıkla baş etmek için yağlı yiyeceklerden uzak durup protein deposu etten uzak durup tavuk ve hindiye yönelmektir. Lif yönünden zengin gıdalarla beslenmelisiniz. Kabızlık sonucu oluşan şişkinliği ve gazı almak için bitki çaylarından destek alabilirsiniz.

Kabızlık için tavsiye edilen bitki çayları şunlardır:

1- Nane Çayı: Sindirim sisteminin etkili çalışmasında nane çayı çok etkilidir. Şişkinliği azaltır ve tuvalete çıkmayı kolaylaştırır. Hazımsızlık ve mide bulantıların da da oldukça etkilidir. Vitamin ve mineral yönünden zengin olan nane çayları bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
2- Rezene Çayı: Vücuttan atılması zorlanan, bağırsak bölgesinde sertleşen dışkının yumuşamasında oldukça etkilidir. Tuvalete kolay çıkmanızı sağlar ve mide şişkinliğinizi alır.
3- Detoks Çayları: Vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı olup bağırsakların daha düzenli çalışmasını sağlar. Yemeklerden sonra yaşanan kramp durumlarını azaltır ve sindirimi hızlandırır.
Kabızlık aşırı yemek tüketimi sonrası yaşanan bir durumdur. Bu yüzden yemek masasına oturmadan iştahı azaltacak besinler ve bitkiler tüketmeliyiz. Böğürtlen, ısırgan, ada çayı, meyan kökü çayları bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu çaylar aynı zamanda idrar söktürücü işlevi görerek fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar.  kökü çayları bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu çaylar aynı zamanda idrar söktürücü işlevi görerek fazla suyun vücuttan atılmasını sağlar.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.