İdrar Yanmasına Ne İyi Gelir?

İdrar Yanmasına Ne İyi Gelir?

İdrar Yanmasına Ne İyi Gelir?

drar yanması idrar yolu iltihaplanmasından dolayı oluşan bir rahatsızlıktır. İdrar yolu iltihaplanmasına genellikle bakteriler neden olur. İdrar yanması genellikle kadınlarda görülür ve birkaç gün içinde geçer. Çocuklarda ise nadir olarak görülür.

İdrar yolu enfeksiyonlarını önlemek için neler yapmalıyız? İdrar yanmasına

Bol su içmek, temizliğe önem vermek, idrarı tutmayıp sık sık tuvalete gitmek, gaz yapan ve baharatlı gıdalardan uzak durmak, ayakları üşütmemek ayrıca sigara ve alkol kullanmamak idrar yolu enfeksiyonlarını önleyerek idrar yanması problemi yaşamanıza engel olur.

İdrar yolu rahatsızlıkları basit bir idrar testiyle teşhis edilebilir. İdrar yollarındaki iltihabı kurutmak için genellikle antibiyotik kullanılır. Fakat uzun süreli antibiyotik zararlı olabileceği gibi idrar yanmasını önleyen bitkisel çözümler de bulunmaktadır.

İdrar yanmasına iyi gelen bitkisel çözümler nelerdir?

  1. Yaban mersini ve çay üzümü bakterilerin mesane duvarına tutunmasını engeller. Ayrıca bu iki besin iyi birer idrar söktürücüdür ve vücutta su tutulmasını engellerler. Yaban mersini ve çay üzümü doğal antibiyotiktir. Yaban mersini çayını içine bal ekleyerek günde 2- 3 su bardağı tüketmek ya da çay üzümüyle birlikte çay olarak kullanmak idrar yanması sorununa iyi gelecektir.
  2. Huş ağacının yaprakları idrar söktürür, idrar yanmasını engeller, böbrek iltihaplanmasını giderir. 2- 3 su bardağı suya atacağınız yarım avuç huş ağacı yaprağı ile hazırlayacağınız çay idrar yanmasını önlemede etkili olacaktır.
  3. 2 tatlı kaşığı hatmi çiçeğini 5 su bardağı suya koyup 1 gün bekletin. Ertesi gün bu sudan için. İdrar yanması sorununuz azalacaktır.
  4. Karpuz suyu da idrar yanmasını engellemede etkili bir yöntem olabilir.
  5. Ayrıca ekinezya ve altın mühür bitkileri de idrar yanmasını engelleyen diğer besinlerdir.

İdrar yanmasına ne iyi gelir?

  1. Maydanoz (suyu) idrar yanması için kullanılan başlıca besinlerden bir tanesidir. İyi bir idrar söktürücüdür. Maydanozun yanında havuç ve salatalık suyu da iyi gelir.
  2. Pazıyı haşlayarak yiyin ya da haşlama suyunu için. Hem idrar yanmasına hem de kabızlığa iyi gelir.
  3. Lahanayı haşlayıp süzün, bu sudan yemeklerden önce bir bardak için. Bu su idrar söktürüp idrar yanmasına iyi gelir.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.