Göz Yorgunluğuna Ne İyi Gelir?

Göz Yorgunluğuna Ne İyi Gelir?

Göz Yorgunluğuna Ne İyi Gelir?

Gözler vücudumuzun en hassas ve en önemli organlarından biridir. Özellikle de bilgisayara çok bakan, kitap okuyan insanlarda oldukça sık rastlanmaktadır. Bu yüzden en ufak hassasiyetinde kızarıklık, sulanma, kanlanma, şişlik, mor halkalar gibi sorunlarda gözün dinlenmesini sağlamak çok akıllıca bir davranış olacaktır.  Bu gibi durumlarda kişiler göz yorgunluğuna ne bilmemekle beraber gözlerinde herhangi bir sorun olduğunu düşünerek paniğe kapılır. Aslında evde uygulanabilecek bazı yöntemlerle göz yorgunluğu giderilebilmektedir.

diye düşünen kişilerin en önemli rahatlatıcılarından biri yıllardan beri bilinen siyah çay kompresidir.  Arta kalan çaylarımızı hem değerlendirmek adına gözlerimizin üzerine koyarak dinlenmeye bırakmak gözün tüm yorgunluğunu alacaktır. Bitki çayları da bu anlamda değerlendirilebilir.  Bir diğer göz yorgunluğuna iyi gelebilecek faktör ise içerik bakımından oldukça zengin salatalık halkalarıdır. Salatalık halkalarını gözünüzün üzerine soğuk olarak en az 10 dakika kadar beklettiğinizde göz yorgunluğunuza çare olacaktır. sorusuna birçok alternatif vardır. Uygulanabildiği halde yorgunluğu alarak gözlerin canlı ve ışıl ışıl olmasında büyük yardımcı olacaktır. Kolay uygulanacak yöntemlerin en başında zahmetsizce işlem yapabileceğiniz soğuk su kompresi en pratik yöntemlerden biridir. Buz gibi suyun serinliği gözlerinizle temas ettiğinde gözlerdeki rahatlama hissi ve gözaltında oluşan halkalar yavaş yavaş yok olmaya başlayacaktır. Tabiki bu yöntemi bir kere değil günde en az 2-4 defa uyguladığınız takdirde gözde görülür bir fark oluşturacaktır.

Bunun yanı sıra gül suyunun faydalarını bilmeyen yoktur. Cilde çok iyi gelen gül suyunu gözlerinizin yorgunluğunu alması için 10 dakika kadar gözlerinizde ıslak pamukla bekletirseniz yorgunluğunuzun yerini dinç gözler alır. Gözlerinize değer verin.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.