Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Kış aylarında gribal enfeksiyonlar sebebiyle bir çoğumuz gıcık öksürük problemleriyle karşı karşıya kalabilmekteyiz ve gıcık öksürüğe ne iyi gelir diyerek bir çözüm yolu arayışı içinde girmekteyiz. Bu içeriğimizde çeşitli bitkisel yöntemlerle gıcık öksürüğü geçirmenin yollarına değineceğiz.

Elmalı Kabuğu Çayı;

Bir adet elmanın kabuklarını soyup bir kaba aktarıyoruz, ardından ıhlamur, karanfil ve tarçın ekleyip kaynattıktan sonra balla tatlandırıp içiyoruz. Bu sayede özellikle çocuklarımızda gıcık öksürüğe karşı doğal bir koruyuculuk kazandırmayı başarabiliriz.

Bal Zencefil Macunu;

Bir tatlı kaşığı kadar balın içine göz kararınca toz zencefil karıştırıp yediğiniz zaman hem öksürüğe hemde boğaz ağrısına iyi gelecektir.

Karabiberli Dut Pekmezi;

Sabah, akşam günde 2 sefer birer kaşık şeklinde tüketeceğiniz dut pekmezine karabiber katarak gıcık öksürüğe karşı koruyuculuk etkisini arttırabilirsiniz.

Ihlamur ve Ayva Yaprağı;

Ayva yaprağıyla ıhlamuru karıştırıp kaynatıp çay formunda içtiğiniz zaman öksürüğü kesecektir.

Nişaşta Çayı;

Nişaştayı bir miktar suyla kaynattıktan sonra içine limon suyu veya portakal suyu ekleyerek içtiğiniz takdirde oldukça işe yarayacaktır.

Zeytinyağı (İçilmez)

Bir miktar zeytinyağının içine karabiber katıp yanana kadar pişirin ardından soğumasını bekledikten sonra öksüren çocuğunuzun beline sürünüz ve sıcak bir havlu koyup bu şekilde uyumasını sağlayınız. İsterseniz bu karışımı çocuğunuzun göğüsünede sürebilirsiniz bu sayede gıcık öksürük ciddi oranda yok olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.