Gaz Sıkışmasına Ne İyi Gelir?

Gaz Sıkışmasına Ne İyi Gelir?

Gaz Sıkışmasına Ne İyi Gelir?

Günlük işlerimizi yaparken, yemek yerken, konuşurken vücudumuza hava alımı yaparız. Bazı durumlarda bu hava vücuttan dışarı atılamaz, sıkışır ve gaza dönüşür. Bu gaz mide ve bağırsakta dolaşım yapar ve kişide mide krampları ve ağrı gibi sorunlar oluşur. Bizde şimdi sizlere konusunu ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Anlattığımız doğal yöntemleri dikkatli bir şekilde uygularsanız gaz sıkışması sorununuzdan kurtulabilirsiniz yada sorununuz azalabilir.

1-Adaçayı

Bir miktar adaçayı kaynamakta olan suyun içine atın. Adaçayının esansı suya karıştığı zaman, çay kıvamı oluştuğu zaman 1 bardak doldurun ve için. Adaçayından günde 1 bardak için. Daha fazlası yarar yerine zarar getirebilir. Adaçayı mide ve bağırsak gazlarını azaltır, sıkışan gazın oluşturduğu ağrı ve krampları azaltır, bağırsak faaliyetlerini hızlandırır ve mikroplara karşı birebirdir.

2-Rezene Çayı

Aktardan veya marketten direk poşet çay şeklinde temin edebilirsiniz. Günde 1 bardak içmeye özen gösterin. Rezene çayı mide ve bağırsak gazlarını büyük ölçüde azaltır ve o gazın vücuttan atılmasını sağlar, mide ve bağırsak kramplarına iyi gelir, sindirim sisteminizi düzene sokar, bağırsakların temizlenmesini sağlar.

3-Reyhan Çayı

Reyhan’ı aktardan temin edebilirsiniz. İlk olarak 1 bardak kadar su kaynatmaya başlayın, su kaynadıktan sonra suyun içine 1 tutam kadar reyhan atın. Reyhan’ın esansının suya karışmasını bekleyin, çay kıvamının oluşmasını bekleyin ve sonra için. Reyhan çayı sıkışan gazın büyük ölçüde vücuttan atılmasını sağlar, sıkışan gazın vücutta dolaşmasını ve ağrı oluşturmasını engeller.

4-Papatya Yağı

1 Çay bardağı suyun içine yaklaşık 4 damla kadar papatya yağı damlatın. Sonra o su ile gargara yapın. Karın ve meshane bölgesine sürüp masaj yapmakta etkilidir. Papatya yağı vücutta sıkışan gazın vücuttan atılmasını sağlar, vücutta rahatlık oluşmasını sağlar, bağırsak ve karın ağrılarını azaltır.

5-Papatya Çayı

Kaynamakta olan 1 bardak suyun içine bir miktar papatya atın ve çay kıvamının oluşmasını bekleyin. Çay kıvamını aldıktan sonra papatyaları ayıklayın ve için. Günde 1 bardak içmelisiniz, daha fazlası vücutta başka sorunlara yol açar, vücut içinde kanamalar olabilir.

Gaz sıkışması ne iyi gelir? konusunu size ayrıntılı olarak anlattık. Tek yapmanız gereken dikkatli ve düzenli bir şekilde bu doğal yöntemleri uygulamak.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.