Diz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diz ağrısına ne iyi gelir? Diz ağrısı çok insanın yaşadığı ortak şikâyettir. Diz ağrısına basit bir neden de olabilir veya karmaşık komplikasyonlar sonucu da diz ağrısı meydana gelebilir. Menüsküsten hafif diz zorlanmasına kadar değişik ağrı boyutları vardır. Bazen hiçbir travma olmaksızın sebebini bilmediğiniz diz ağrısı ile karşılaşabilirsiniz. Dizinizde oluşan ağrının sebebi her ne olursa olsun bir doktora muayene olana kadar diz ağrısını hafifletmek için yöntemler ararız. Çünkü bazı durumlarda ağrı dayanılmaz boyutlarda olur ve doktora gidene kadar bu ağrıyı geçirmenin yöntemlerini diz ağrısına ne iyi gelir diye Google ’ye yazarak araştırır ve diz ağrısını geçirmek için pratik çözümleri uygularız.

Diz Ağrısı İçin Buz Tedavisi

Aniden oluşan diz ağrılarında ağrıyı hafifletmek için uygulanabilecek ilk yöntem buz kompresidir. Bu yöntem dize alınan bir darbe sonucu oluşan şişliğin indirilmesi ve morarmanın oluşmaması için uygulanabilecek etkili bir yöntemdir. Bu yöntemi uygulamak için öncelikle sırt üstü uzanın. Ardından ağrıyan diz bölgesine bir torba ile buz koyun ve 20 dakika bekletin. Bu uygulama sonucu akut gelişen ağrınız en azından hafifleyecektir. Diz ağrınızda iyileşme bayağı sağlandıysa bir bandajla sarın ve istirahat edin. Şayet iki gün içerisinde ağrınız tamamen geçmezse doktora gidebilirsiniz.

Diz Ağrısı İçin İlaç Tedavisi

Akut gelişen diz ağrısını ve diz şişmesini steroid olmayan enfeksiyon engelleyici ilaçlar geçirebilmektedir. Bu ilaçlar arasındaki en fazla bilineni aspirinlerdir. Bu tür ilaçların uzun kullanımı farklı hastalıklara neden olabileceği için iki gün içerisinde ağrınız geçmezse doktorunuza başvurun.

Diz Ağrısı İçin Merhem Tedavisi

Diz ağrısına ne iyi gelir diye araştırdığımızda karşımıza çıkan bir başka etken de diz ağrısına iyi gelen merhemlerdir. Voltaren gibi bazı kas hastalıklarına iyi gelen merhem veya kremler diz ağrılarına da iyi gelmektedir.

Diz Ağrıları İçin Önemli Tavsiye

Diz ağrısı yaşıyorsanız dizlerinize yapabileceğiniz en kötü şey onları hareketsiz bırakmaktır. Diz ağrınızın daha çabuk geçmesi için günlük dizlerinize hareket yaptırmalısınız.

Diz Ağrılarına İyi Gelen Bitkisel Çözümler

  • Zeytinyağı, kafirun ve aspirini karıştırıp ağrıyan dizinize sürün.
  • Peleseng yağı dizlere sürülebilir. Peleseng yağını aktarlarda bulabilirsiniz.
  • Kekik yağı,
  • Susam yağı,
  • Çörekotu yağı,
  • Alabalık yağı,
  • Kille karılmış çamur diz ağrısına iyi gelmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.