Diş Beyazlatmaya iyi Gelen şifalı Bitkiler

Diş Beyazlatmaya iyi Gelen şifalı Bitkiler

Diş Beyazlatmaya İyi Gelen şifalı Bitkiler

Sararmış bir diş bizi her zaman itici kılar. Dişlerimizin beyazlığı gülüşlerimize yansır. Sarı dişle kimse gülmek istemez. Dişler özellikle kahve sigara ve alkol alımına bağlı olarak zamanla sararmaya başlar. Sararan dişleri evde şifalı bitkileri kullanarak beyazlatabiliriz. Diş beyazlatmada kullanılan şifalı bitkiler şunlardır:

1- Elma Sirkesi İle Diş Beyazlatma: Bir tatlı kaşığı karbonat, yarım kaşık tuz ile karıştırılır. Karışıma yarım kaşık elma sirkesi ilave edilir. Diş fırçanızı karışıma sürüp dişleri fırçalamaya devam edin. Kısa sürede dişlerinizin beyazlamaya başladığını göreceksiniz. Elma sirkesinin kokusu ağırdır sizi rahatsız edebilir. Karşımın içine çeşitli meyve aramosu karıştırıp kullanabilirsiniz. Karışım diş iltihaplanmasını diş etki hastalıklarını önleyecektir. Düzenli olarak bu uygulamayı yapmalısınız.

2- Fesleğen: Diş beyazlatmada kullanılır. Taze fesleğen yaprakları kurutulup yaprakları ezilerek un haline getirilir. Bu un macun ile karıştırılıp dişler düzenli fırçalandığında dişler kısa süre içinde beyazlamaya başlar.

3- Ada çayı Yaprağı: Ada çayı yaprağı ezilerek diş üzerine masaj yapılarak diş beyazlatılır. Bu uygulamayı 15 gün boyunca her gün düzenli olarak yapmalısınız. Ada çayı içtikten sonra demle dişlere gargara yapmakta diş beyazlatmada oldukça etkili bir yöntemdir.

4- Zerdeçal: Yarım yemek kaşığı zerdeçal tozuna bir miktar su ekleyerek macun kıvamına getirilir. Karşım macun gibi diş fırçası ile dişler üzerinde gezdirilir. Kısa sürede dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.