Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

? Diş ağrısına en çok ne iyi gelir? Gelin sizlerle burada bun tartışalım. 20’lik dişinizi düşünelim ve ne kadar çok acı çektiğinizi ve bitmek bilmeyen ağrıları düşünelim. Bunu nasıl geçirebiliriz? Ne yapabiliriz? Haydi sizinle bu konu da bir münazara yapalım. İşte sizlere ?

Diş ağrısına iyi gelebilecek bir çok şey var fakat bunların hepsini bir doktora danışmadan yapmak zararlı. Dişler niçin ağrır? Zamanında gerekli özeni göstermediğiniz için, dişlerinizi fırçalamadığınız için dişlerinizi hor gördüğünüz için ağrımaya başlarlar ve çürürler. Bu çürüme esnasında size çok zorluk çıkartırlar yani iş hayatınızda birden dişiniz ağrıyabilir ve sizi zor duruma sokabilir. Bunun için sizlere bazı iyi gelen yöntemleri paylaşacağız. Bu sayede kısa sürede bu kötü diş ağrısından kurtulabileceksiniz yalnız yukarıda da dediğimiz gibi lütfen bu yöntemleri uygulamadan önce bir doktora mutlaka danışın. Dişiniz ağrıdığı zaman hemen bir ağrı kesiciye yönelmeyin bunun yerine dişinol kullanabilirsiniz. Bir ağrı kesici hap yüzünden tüm hayatınızı mahvedebilirsiniz yani ölümle sonuçlanabilir. Bunun dünya üzerinde bir çok örneği var hatta bu olay bizim ülkemizde geçen ay yaşandı bile diyebiliriz. Bu yüzden ağrı kesici haplar yerine dişinol kullanmayı tercih edebilirsiniz. Dişinolu kullanırken dikkat etmeniz gereken bir şey yok. Dişinolu bir pamuğun üzerine ve kulak karıştırıcı çöpün üzerine döküyorsunuz ve iki dişinizin ile ağrıyan yeri sıkıştırıyorsunuz ve en geç 10 dakika içerisinde ağrıyan uyuşuyor ve ağrı, sızı hiç birşey kalmıyor. Bundan sonra ki hayatınızda artık dişlerinize gereken önemi verirsiniz heralde? Vermezseniz de daha bunun gibi ileri ki yaşlarda çok ağrı çekebilirsiniz hatta tüm dişlerinizin yok olmasını bile sağlayabilirsiniz.

Lütfen dişlerinize ve diş sağlığınıza mutlaka önem verin. İleri ki yaşlarda bunun ceremesini çok fazla çekeceksiniz yani ağrı sızı içerisinde bir yaşlılığa doğru sürüklenip gidiyorsunuz. Dişlerinizde yaşlılığınızda size bir çok sorun çıkaracak. Yemek yiyemeyeceksiniz veya yediğiniz şeyler ağzınızın içerisinden dökülüp gidecek. Bunları yaşamak istemiyorsanız diş sağlığınıza önem verin ve bakımlarını her 6 ayda bir doktora mutlaka yaptırın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.