Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Çocuklarda Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Çocuklar,da öksürük oluşmasının kış aylar,alerji, soğuk algınlığı ve nemsiz ortam gibi sebepleri olabilir. Ve öksürüğün azaltılması, oluşmaması için önlemler alınabilir. Bizde şimdi sizlereçocuklarda öksürüğe , nasıl önlemler alınır konusunu ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Tamamen doğal yöntemler anlatmaya özen gösteriyoruz. Anlattığımız yöntemleri dikkatli ve düzenli bir şekilde uygularsanız etkisini görebilirsiniz.

1-Dut  pekmezi ve Karabiber

2 tatlı kaşığı kadar dut pekmezinin içine bir miktar karabiber katın ve karıştırmaya başlayın. Macun kıvamına geldiği zaman çocuğunuza günde 1 kaşık yedirin. Bu yöntem çocuğunuzun öksürüğünü ciddi anlamda azaltır.

2-Elma, Ihlamur, Karanfil, Limon ve Tarçın

İlk olarak bir elmayı alın ve kabuğunu soyun. Bir miktar elma kabuğunu yarım litre kadar suyun içine atın. Elmanın çekirdeklerinden 2-3 tanesini çıkarın ve onları da suyun içine atın. Sonra suyun içine 1 miktar ıhlamur, 2 adet karanfil ve 1 dilim limon atın. Karışımı hazırladıktan sonra suyu kaynatmaya başlayın. Su kaynadıktan sonra içine bir miktar bal katabilir ve o şekilde çocuğunuza içirebilirsiniz. Günde 2 öğün içirmeniz yeterli. Bu karışımın hiç bir zararı yoktur.(aşırı uygulanmadığı sürece)

3-Bal ve Karabiber

1 tatlı kaşığı balın içine bir miktar karabiber katın ve karıştırın. Sonra çocuğunuza yedirin. Yedirdikten sonra süt içirmeniz etkili olur. Bu yöntemi günde 1 kez uygulamanız yeterlidir.

4-Bal ve Kağıt Havlu

Çocuğunuz uyumadan önce sırtına bir miktar bal sürün sonra üzerine kağıt havlu veya gazete serin çocuğunuzun o şekilde yatmasını sağlayın. Bu yöntem çocuğunuzun öksürüğünü ciddi anlamda azaltır, çocuğunuzun rahat bir şekilde uyumasını sağlar.

5-Kekik Suyu ve Bal

Bir miktar kekiği suyun içine katın ve kaynatmaya başlayın. Kaynadıktan sonra suyun içine bir miktar bal koyun ve suyu ılınmasını bekleyin. Su ılındıktan sonra çocuğunuza veya bebeğinize içirebilirsiniz. Öksürüğü keser ve boğazda rahatlık hissinin oluşmasını sağlar.

6-Ihlamur ve Ayva Yaprağı

Bir miktar ıhlamur ve ayva yaprağını beraber kaynatmaya ve çay kıvamının oluşmasını bekleyin. Sonra çk az şeker katıp tatlandırıp çocuğunuza içirebilirsiniz.

Çocuklarda öksürüğe ne iyi gelir konusunu ve alabileceğiniz önlemleri ayrıntılı bir şekilde anlattık, bu yöntemleri uygulamanıza rağmen çocuğunuzun öksürüğünde hiç değişme olmadıysa, doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.