Boyun Fıtığına Ne İyi Gelir?

Boyun Fıtığına Ne İyi Gelir?

Ne İyi Gelir?

ve diğer fıtık rahatsızlıkları müdahele edilmediği sürece ilerleleyen daha kötü bir hal alan rahatsızlıklardır. Doğal yöntemlerle, ilaçlarla fıtığı az da olsa kontrol altına alabilirsiniz, fıtık çok ilerlemediği sürece. Şimdi sizlere  doğal yöntemler nelerdir konusunu anlatacağız. Anlattığımız yöntemleri uygulayarak boyun fıtığı’nın sizde oluşturduğu sorunları azaltabilirsiniz ve rahatsızlığın ilerlememesini sağlayabilirsiniz. Tabi ki de yöntemleri uygularken dikkatli ve düzenli bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Yöntemlerin fayda getirip getirmemesi sizin elinizde.

1-Masaj

Boyun fıtığı için en etkili yöntemlerden birisi masaj’dır. Boyun bölgenize kas gevşetici krem veya bitkisel masajl yağları sürerek masaj yapabilirsiniz. Masaj sayesinde boyun fıtığı ağrılarınız büyük ölçüde azalır ve rahatlık hissi oluşur. Masaj yaparken kullanabileceğiniz bitkisel yağlara örnek olarak Lavanta yağı ve Papatya yağını verebiliriz.

Masaj yaparken boynunuzu hafif şekilde sağa ve sola doğru oynatırsanız, boyun kaslarınızın güçlenmesini sağlarsınız. Boyun fıtığı rahatsızlığınızın ileride daha az ağrı oluşturmasını sağlarsınız.

2-Bitki Kürü

İlk olarak 1 su bardağına klorsuz su doldurun. Sonra suyun içine 2 tatlı kaşığı kırklık otu katın ve suyu 5 dakika kadar kaynatmaya başlayın. Su kaynadıktan sonra bir süre ılımaya bırakın. Su ılındıktan sonra kaynamış suyun içinden bitki lapasını çıkarıp boyun bölgenize sürün. Bu bitki kürü sayesinde boyun fıtığınızın oluşturduğu ağrılar ciddi anlamda azalıcak, boyun bölgeniz rahatlayacak. Boyun fıtığından dolayı olan boyun tutulmaları azalacak. Bu bitki kürü yöntemi 2-3 hafta kadar uygulayabilirsiniz.

3-Sıcak Havlu

Bir adet havluyu sıcak su ile ıslatın ve boynunuza serin. Havlu soğuyana kadar boynunuzda kalsın, soğuyunca tekrar sıcak su ile ıslatın ve boynunuza serin. Sıcak havlu yöntemi boyun kaslarınızın gevşevesini, fıtık ağrılarının azalmasını sağlayacaktır.

4-Küçük Egzersizler

Boynuzu her 1 saatte yavaşça hareket ettirin. İleri-geri ve sağa-sola hareketler yapın ama bu hareketleri yaparken çok dikkatli olun. Boynunuzu daha çok ağırtmayın. Bu küçük egzersizleri dikatli bir şekilde uyguladığınız zaman boyun kaslarınız gelişecek, boynunuz artık küçük hareketlere alışacaktır ve boyun fıtığının oluşturduğu ağrılar azalacaktır.

Boyun fıtığına , neler uygulanması gerekiyor hepsini bu yazımızda sizlere anlattık. Anlattığımız yöntemleri dikkatli bir şekilde uygularsanız kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Boyun fıtığınız ilerlediyse sonuç alamayabilirsiniz bu durumdan dolayı doktora gitmeniz gerekiyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp