Baş Ağrısına iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Baş Ağrısına iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Baş Ağrısına iyi Gelen Şifalı Bitkiler, Şiddetli baş ağrısından kurtulmak mı istiyorsunuz? Baş ağrısı için oldukça etkili şifalı bitkileri deneyebilirsiniz. Şifalı bitkilerin herhangi bir yan etkisi yoktur. Sakinleştirici rahatlatıcı ve gevşetici özellikleri bulunan şifalı bitkileri tüm aktarlarda kolayca bulabilirsiniz.

1- Kedi Otu: Yatıştırıcı ve sakinleştirici bir özelliği olan kedi otu baş ağrısında oldukça etkili bir bitkidir. Aktarlarda tablet ve çay olarak kolayca bulabilirsiniz.

2- Sarı Kantaron: Doğal antidepresan olarak bilinir. Moral bozukluğu ve motivasyon eksiliğine karşı oldukça etkilidir. Baş ağrısı açısından rahatlatıcı bir özelliği vardır. Çay şeklinde aktarlarda bulabilirsiniz.

3- Zencefil: Birçok hastalığa deva zencefil baş ağrısı için oldukça iyi bir ilaç görevi görür. Diğer bitki türleri ile karıştırılıp da kullanılabilen zencefilin kullanım alanı oldukça geniştir. Mide ağrıları içinde kullanılan zencefil sakinleştirici yapısı ile baş ağrısı tedavisinde kullanılır.

4- Nane: Özellikle nane yağı baş ağrısında iyi bir dinlendirici ve gevşeticidir. Ağrıyan bölgeye sürülerek de ağrı kesici olarak kullanılır. Rahatlatıcı naneleri tüm aktarlarda bulabilirsiniz.

Baş ağrısı genellikle stres ve kaygı kaynaklı ortaya çıkar. Bu durumda kişinin sakinleşmesi stres ve kaygıdan uzak durması gerekir. İyi bir uyku ve istirahat baş ağrısına iyi gelir. Stres ve kaygı içinde tüketilen bitki çayları baş ağrısında yeterli gelmeyecektir. Özellikle psikoloji temelli baş ağrıları için bitki çaylarının etkisi oldukça azdır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.