Ayak Şişmesine Ne İyi Gelir?

Ayak Şişmesine Ne İyi Gelir?

Bir önceki yazımızda üzerine bir yazı hazırladık. Şimdi ise ayak şişmesinin tedavisine yönelik bazı püf noktaları paylaşacağız. Ancak her zamanki gibi öncelikle belirtmemiz gereken bir hususa değinelim. diye merak edenlerin işine yarayacak olan bu yazımızda belirteceğimiz tedavi yöntemlerini doktorun iznini almadan uygulamaya kalkmayın. Yalnızca fikrinizin olması açısından ve kontrollü olarak denemeniz gerektiğinin altını çiziyoruz.

Eğer doktorunuzdan aldığınız randevu sonucunda şişliğin nedenleri saptanmışsa, şimdi gelelim “ayak şişmesine ne iyi gelir?” sorusunun cevabını vermeye…

Ayak Şişmesinin Tedavi Süreci

Bol su tüketiminin yanında, hijyenik ortamlarda gerçekleştirilecek olan çeşitli masaj ve egzersizler ile şişliğin kalıcı olmasının önüne geçebilirsiniz. Vücudunuzdan atacağınız zararlı maddelerle birlikte şişlik inecek ve ılık suyun da etkisiyle eski hareketliliğine yeniden dönecektir. Şişmenin yaralanmalar şeklinde görülmesi durumunda ise ılık suyun yerini buz torbaları alabilir. Eğer aşırı kilolu bir bireyseniz, bu durumda ayağınıza büyük bir baskı söz konusu olabilir. Hemen bir diyetisyenin göstereceği yoldan giderek tez vakitte kilolarınızdan da sıyrılın.
Sigara ve alkol gibi, ayak şişmesine neden olan hastalıkları tetikleyen zararlı alışkanlıklarınız varsa bunları bir an evvel bırakmalısınız. Kafeinli ve asitli yiyecek içeceklerin tüketilmemesi de ayak şişmesine ne iyi gelir. 
Yine ayak şişmesinin başlıca düşmanı olan tuzdan da mutlak suretle geri durmalısınız.
Ne ilgisi var bunların ayak şişmesiyle diye düşünebilirsiniz. Eğer bir önceki yazımız olan ayak şişmesinin nedenlerini dikkatlice incelerseniz, rahatsızlıkların temelinde yukarıdaki saydığımız faktörlerin olduğunu görebileceksiniz.
Tüketmemenizin faydalı olacağı önerilerimizin yanında, magnezyum içeren çiğ besinleri tüketebileceğinizi söyleyelim. Bunlardan en yaygınları ıspanak, kabak çekirdeği ve uskumrudur.

Ayak Şişmesine Bitkisel Tedavi

Ayak şişmesine neden olan birçok hastalığın doğal yoldan tedavisi olarak görülen maydonoz, karahindiba ve nane gibi bitkilerin tüketilmesi veya bu bitkilerin kullanılmasıyla hazırlanacak ılık su tedavisi ayak şişmesine ne iyi gelir? sorusuna verilecek en iyi bitkisel yöntemlerindendir. Çünkü ortak özellikleri idrar söktürücü olmalarıdır. Bundan kaynaklı problemlerin temeline inerek köklü bir çözüm meydana getirirler.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.