Anne Sütü Nasıl Artar?

Anne Sütü Nasıl Artar?

Neredeyse bütün anneler bu sorundan dolayı yakınır ve ne yapacaklarını bilemezler daha doğrusu şu şekilde bebekleri için endişelenirler; ”Acaba bebeğim sütümle doydu mu?, Ne kadar süt vermem gerekiyor?” bu gibi konularda her zaman endişe duymuşlardır ve ne yapacaklarını asla bilememişlerdir. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına sizlere şu konuda bilgiler vereceğiz; ”,

Anne sütünü arttırmak adına bir çok tedavi yöntemine başvurmuş olabilirsiniz veya birileri sizlere bu konuda bir çok yöntem söylemiş olabilir fakat bu anne sütünü arttırmak için size denilen her yolu uygulamamanız gerekiyor aksi taktirde uyguladığınız zaman bebeğiniz bu tedavilerden sonra alerji kapabilir veya hiç istemediğiniz sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun yerine sizlere önereceğimiz yöntemleri burada okuyup daha sonra doktora danışarak; ”Bu yöntemi uygulasam anne sütüm artar mı?” şeklinde ondan sonra uygulamaya başlamanız  hem sizin adınıza hem de karşı taraf adına daha yararlı olur. Diğer bir yandansa bu sizlere önereceğimiz anne sütü arttırma yöntemlerinin hepsi daha önce bir kaç anne tarafından uygulanmış ve kesin sonuçlar almış yöntemlerdir fakat dediğimiz gibi uygulamadan önce mutlaka bir doktora başvuruyoruz. İşte sizlere hazırladığımız liste halinde anne sütünü arttırma yöntemleri

  • Çemen Otu ve Çemen Otu Tohumu : Daha çok hint mutfağında kendisini belirtse de 2 hafta boyunca veya 3 hafta boyunca düzenli bir şekilde tüketimde anne sütüne mükemmel bir şekilde etki ederek artmasına neden oluyor. Kokusu ise sandığınızdan çok daha güzel ve nefis!
  • Rezene : Rezene bildiğiniz üzere neredeyse bir çok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Özellikle kilo verme zamanlarında rezene veya rezene çayı tüketmeniz işinize yarayacaktır diğer bir yandansa anne sütüne yine aynı şekilde etki edebilecek bir şeydir.
  • Dereotu : Kolay kolay bulamazsınız diyebilirsiniz yani her yerde bulamayacağınız bu ot anne sütüne etki ediyor ve sizlerin vücudu üzerinde hormonal değişikliklere neden oluyor.

Siyah susam, arpa ve kimyonda yine aynı şekilde anne sütünü arttırabilecek diğer besin türlerinden fakat yukarıda da dediğimiz gibi bunları tüketmeden önce mutlaka uzman bir doktora danışınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.