Ağız Kokusuna iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Ağız Kokusuna iyi Gelen Şifalı Bitkiler

Ağız kokusundan kurtulmak mı istiyorsunuz? Fresh bir kokuya sahip olmak istiyorsanız şifalı bitkiler ile bunu kolayca sağlayabilirsiniz. Ağız kokusunu önleyen ve ağız kokusunu gideren şifalı bitkiler şunlardır:

1- Maydanoz: Ağız kokusunu temizlemede maydanoz oldukça etkilidir. Ağız kokusunu temizleyen krolofil maydanozda bol miktarda bulunur. Sigara ve kahve içtikten sonra maydanoz yenilmesi ağız ve diş sağlığı açısından da oldukça önemlidir.

2- dere otu: Dere otu ile yapılan bitkisel çaylar hem ağız kokusunu engeller hem de girip nezle gibi solunum yolu hastalıklarına iyi gelir.

3- Ardıç tohumu ağız kokunuzu alır ağzınıza güzel bir koku salgılar.

4- Defne yaprağı ile pırasa havada dövülüp elde edilen karışım ile diş bölgenize gargara yapın. Hem diş ağrısından kurtulur hem ağız içi temizlenir hem de ağız kokunuz gider.

5- Yarım litre su içine 3 yemek kaşığı anason tohumu koyup kaynatırsanız ağız kokusuna iyi gelir.

6- Karanfil: Karanfil yağı çok etkili bir anti bakteriyeldir. Birçok ağız temizleyicisi bu yağdan yapılmıştır. Ağız bölgesini temizlediği gibi hoş bir koku verir.

7- Nane: Ağız kokusunda en etkili ve keskin koku nane kokusudur. Güçlü bir antiseptiktir. Nane toksit bir madde olup içilmesi önerilmez.

8- ada çayı: ada çayı ile ağız günde 2 defa gargara yapılıp temizlenirse ağız kokusu giderilmiş olur.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.