Yatırım Yapma ve Ev Alma Karşılığında Oturma İzni Veren Ülkeler

Yatırım Yapma ve Ev Alma Karşılığında Oturma İzni Veren Ülkeler

Oturma İzni Veren Ülkeler

Tüm dünya üzerinde geniş çaplı bir ekonomik krizin var olması bazı yabancı ülkeleri çözüm arayışları ararken yatırım yapma ve ev alma karşılığında oturma izini vermeye sevketmiş. Örneğin Avrupa Birliği üyesi ülkeler Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşlarına gayrimenkul almaları karşılığında veriyor.  Türkiye’nin hala Avrupa Birliği üyesi olmadığı düşünüldüğünde yurtdışında yaşamak isteyen ve ekonomik durumu iyi olan Türkler  için bu uygun bir yöntem olabilir diye belirtelim ve yatırım ve gayrimenkul yoluyla alabileceğiniz ülkeleri sizinle paylaşalım.

Kanada

Kanada’ya yapacağanız 400 bin dolarlık bir yatırım ile bu ülkede yaşayabilirsiniz. Ayrıca banka hesabınızda da 800 bin dolar olması kaydıyla.

Amerika

Amerika’da yaşamak ve amerikan rüyasına siz de görmek istiyorsanız Amerika tarafından belirlenen bölgelerde 500 bin dolarlık bir yatırım yapın. Ya da 1 milyon dolar sermayesi olan bir şirket kurun ve sınırsız oturum hakkı kazanın. Ve beş yıl bu şekilde yaşadıktan sonra vatandaşlığa bile geçebiliyorsunuz.

Almanya

250 bin euro tutarında bir iş kurup alman vatandaşlarını da bu işte çalıştırın ve oturumunuzu alın. Sonrada vatandaşlığa geçebilirsiniz.

Makedonya

40 bin euro tutarında bir gayrimenkul edinirseniz 1 yıl boyunca oturma izni almış olursunuz. Ülkeye 400 bin euro tutarında yatırım yapar ve iş kurarsanız da hakkına sahip olursunuz.

İrlanda

İrlanda’dan 400 bin euro’luk bir ev aldığınızda oturma iznini de almış oluyorsunuz.

Uruguay

Bu ülke 1200 dolarlık aylık geliriniz var ise size üç yıl boyunca geçici vatandaşlık ve oturma izni veriyor.

İspanya

İspanya’da yaşayabilmek için ise 160 bin euroluk bir ev almanız gerekiyor.

Ukrayna

Ukrayna’da kuracağınız şirket ve bu şirketin banka hesabında da 100 bin dolar var ise sınırsız oturma izni sizindir.

Portekiz

Portekiz’de oturabilmek için 10 kişiye iş imkanı sağlamanız oturum izni almanıza yetiyor. Portekiz son yıllarda işsizlik sorunu yaşıyor. Bu da çözüm yöntemlerinden biri.

Yunanistan

Komşu ülke Yunanistan bildiğiniz gibi büyük bir darboğazda. Burada 250 bin euro ve üzerinde bir konut alırsanız beş yıl boyunca oturma iznine sahip olmuş olursunuz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.