Rusya İş İlanları

Rusya İş İlanları

İş İlanları

Yurtdışında iş imkanı arayan kişiler Rusya konusunda şunu bilmelidirler ki Rusya son yıllarda özellikle 3 alanda çok ciddi alım yapmaktadır. Diğer sektörlerde ise pek alım yapmamaktadır.

Bunlar sırasıyla;

1-) Bilgisayar Uzmanı ve Programcısı

Rusya ARGE çalışmaları yapan uzmanlar, yazılımlar ve uygulamaların kodlamasını yapan kişilere ve web siteleri için kod ve tasarım üretecek kişileri Rusya iş ilanları içinde bulundurmaktadır.

2-) Bilgisayar Mühendisleri

Telekomünikasyon mühendisleri, sistem mühendisleri ve sistem analistleri Rusya’nın ihtiyaç duyduğu iş gücü açığını oluşturmaktadır. Sürekli gelişen teknolojisiyle bu ülke kendini geliştirmiş bilgisayar uzmanlarına ihtiyaç duymaktadır.

3-) Veritabanı ve Bilgisayar Ağı Uzmanları

Rusya veritabanlarının, işletim sistemlerinin ve ağların geliştirilmesi, tasarımı ve desteği konularında çalışacak iş gücüne ihtiyaç duymaktadır. Özellikle Moskova’nın yakınlarında bulunan yüksek teknoloji parkı Skolkovo Yenilik Merkezi’de sürekli bilişim uzmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Rusya diğer ülkelere oranla yabancı iş gücü alımında birçok kolaylık sağlamaktadır. Örneğin Rusya ülkelerinde çalışmak isteyen kişiler için yıllık kazanç sınırını sadece 2 milyon ruble olarak belirlenmiştir. Ayrıca Rusya iş ilanları incelenince yüksek düzey öğretim görevlileri ve araştırmacılar için yıllık alt limit 1 milyon ruble olarak belirlenmiştir. Üstelik Rusya’da çalışan kişileri bu ülkeye istedikleri an aileleri ile beraber taşınabilmektedirler. Ülkemizde yurt dışı iş ilanı arayan kişiler Rusya iş ilanlarını ilk sıraya almalıdırlar.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.