Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Vizesi Nasıl Alınır?

Kuzey Amerika’da yer alan Kanada vize açısından en fazla tercih edilen avantajlı ülkelerdendir. Genellikle eğitim ve turizm amaçlı vize başvuruları alan ülkeden vize almak diğer ülkelere göre daha zor olduğu söylenebilir. Kanada’da göçmen olarak kalma hakkınız vardır ve belli bir süreye kadar da rey kullanma dışında Kanada vatandaşlarıyla eşit haklara sahip olurlar. Vize başvurusu sırasında kişilerin herhangi bir sabıkalarının olmadığı, Kanada’da bulundukları süre içerisinde de ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri maddiyata sahip oldukları, çalışma veya okuma izinleri olmadığı takdirde bu amaç dışında asla kalmayacakları ve sağlıklı oldukları konusunda vize görevlisini ikna etmeleri önemlidir.

Vize ile ilgili tüm işlemler Kanada Büyükelçiliği’nin vize departmanınca yürütülür. İşlemler Ankara Kanada Büyükelçiliği’nden yapılır. Vize için gitmeyi planladığınız tarihten 6 hafta evvel başvurmanız gerekir.

Gerekli Olan Belgeler

Ziyaretçi vizesi başvuru ön formu: Kanada’ya gitmeyecek olsa dahi tüm aile fertleri birlikte yaşadığı kişiler dahil 22 yaşın altındaki çocuklar formda bahsedilmelidir.

Ek bilgi aile formu ile eğitim ve iş formu: 18 yaşını geçmiş herkes tarafından mutlaka doldurulmalıdır.

Pasaportun Kanada’ya girişten itibaren en az altı aylık bir geçerlilik süresi olmalıdır.

Son altı ayda alınan iki adet vesikalık fotoğraf olmalıdır.

Kanada’da bulunma sürecinde masrafları yönetebilecek maddiyata sahip olduğunu göstermek için banka cüzdanı fotokopisi, maaş bordrosu, SGK kayıt bilgileri, ticari sicil kaydı, vergi levhası ile son bir yıllık banka dökümleri belgeler arasında olmalıdır.

Elçilik tüm haklarını saklı tutarak başvuran kişiyi çağırma, ek belgeler ve bilgiler isteme ile sunulan belgelerin doğruluğunu saptamak için ilgili kişi ve kurumlarla bağlantı kurma hakkına sahiptir. Kanada’da herhangi bir vize türünde göçmen olarak kalma imkanı sunulduğu için karşı tarafı turizm, eğitim veya ticari amaçlı gittiğine kesinlikle ikna etmek Türkiye’ye geri dönüş yapacakları konusunda garanti vermeleri vize işlemlerini daha kolay ve kısa sürede tamamlamalarında kolaylık sunmaktadır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.