İtalya İş İlanları

İtalya İş İlanları

İtalya gelişmiş sanayisi sebebiyle sürekli dış ülkelerle iletişim kurarken çalıştırabileceği tercümanlar için İtalya iş ilanları yayınlamaktadır. Ayrıca satış personelleri, dış ilişki personelleri ve Türkçe öğretmenleri de İtalya iş ilanları arasında sık arananlar arasındadır.

 

Belirli dönemlerde İtalya Türkiye ve diğer Avrupa ülkelerinden dönemlik işçi alımı yapabilmektedir. İtalya’da çalışan işçilere aylık 2000-3500 dolar ücret ödenmektedir. Üstelik İtalya’da çalışan işçilerin barınma masraflarıda İtalyan firmalara aittir. Eskiden bu yana İtalya ile Türkiye sıcak bir ilişki içinde olduklarından dolayı İtalya’da çalışan Türk işçiler sosyal anlamda hiçbir sıkıntı çekmemektedirler. Ayrıca İtalya güzel yemekleri ile Türk işçileri aşırı derecede kendine bağlayabilmektedir. İtalya’ya çalışmak için giden işçiler 8 ay veya 12 ay sonra Türkiye’ye dönebilmekte ve eğer isterlerse 3 ay sonra tekrar İtalya’ya dönebilmektedirler.

 

İtalya’da iş imkanı bulan kişiler genelde orada birkaç yıl yaşadıktan sonra ülkeye yerleşme kararı alırlar. Çünkü İtalya hem mimarisi hem yaşam standartları hem de sürekli yükselen ekonomisi sebebiyle insanların yaşamayı tercih ettiği ülkelerdendir.

 

İtalya’da çalışmak isteyen kişiler genelde tercümanlık ve dış ilişkiler sektörlerinde çalıştıkları için çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca öğrenmelidirler. İtalya’da vatandaşlık edinip kendi iş yerini kurmak isteyen kişiler belirli şartları sağladıklarında bu imkana kavuşabilmektedirler.

 

İtalya yönetimi yurtdışından gelenlere vatandaşlık verebilmek için evlenmeyi veya evli olmayı zorunlu kılmaktadır. İtalya iş ilanları yabancı dili iyi olan kişiler için rahat iş bulabilecekleri bir ülkedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.