İsviçre İş İlanları

İsviçre İş İlanları

İsviçre İş İlanları

Avrupa’nın en çok göç alan ülkelerinden biri olan İsviçre iş ilanları incelendiğinde genel olarak Avrupa Birliği ülkelerinden alım yaptığı görülmektedir. Ayrıca Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) üyesi olan ülkelerden de vasıflı çalışan alımı yapmaktadır. AB ve AEA üyesi olmayan ülkelerden çalışan alım yaptığında ise çok katı kurallar uygulamakta ve bu ülke vatandaşlarının İsviçre’de çalışması oldukça zor olmaktadır.

 

İsviçre iş ilanları genellikle hemşire, makine mühendisi, doktor, elektrik mühendisi, inşaat mühendisi ve elektronik mühendisi gibi sektörlere yöneliktir ve bu ülkede diğer çalışanlara pek ihtiyaç duyulmamaktadır. İsviçre kendi ülkesinde iş sıkıntısı olduğu için işçi alımlarında diğer ülkelere vermemektedir.

 

İsviçre özellikle kimya sektöründe Dünya çapında kendini kanıtlamış bir ülke olduğu için kendini geliştiren kimya uzmanları İsviçre’de bulunan şirketlerde geçici olarak değil ancak kalıcı olarak çalışabilirler. İsviçre’de geçici çalışanlar genel olarak hiçbir sıkıntıyla karşılaşmamaktadırlar. Ayrıca Türkiye’den İsviçre’ye çalışmak için giden kişiler rahat yaşam standartları içinde olduklarından ve maddi sıkıntı çekmediklerinden bahsetmektedirler. Fakat İsviçre iş ilanları başvuru sırasında başvuran kişilerden çok ağır şartlar ve uzmanlık sertifikaları istemektedir.

 

İsviçre’de çalışacağınız şirket size iş imkanı tanıdığında vize işlemleri konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Orada vatandaşlık alıp kalıcı olarak yaşama konusunda da pek bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Yurtdışında çalışmak isteyen kişiler için İsviçre iş ilanları incelenecekler listesinde olmalıdır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.