İşkur Kayıt Belgesi Alma

İşkur Kayıt Belgesi Alma

Günümüz şartlarında iş bulmak, daha doğrusu istediğimiz işi bulmak bir hayli zor bir duruma gelmiştir. Bu duruma sebep olan en büyük etkenlerden birisinin, piyasada olan iş durgunluğundan kaynaklanmaktadır. Bir iş için başvuruda bulunmadan öncesinde, iş yeri yetkilileri sizlerden bir takım evraklar istemektedir. Bu evraklar arasında en başta CV bulunmaktadır. CV, sizin özgeçmişinizi ifade eden bir evraktır. İçerisinde kişisel bilgileriniz, çalıştığınız yerler ve öğretim durumunuz gibi bir takım bilgiler yer almaktadır. CV’nin yanı sıra sizlerden işkur belgesi de talep edilmektedir. Uzun zamandan beri iş arayan, fakat iş bulamayan kişiler, internet aracılığı sayesinde İşkur’dan iş arayabilir, böylece normalden çok daha kolay bir şekilde iş bulabilirler.

İşkur web adresini ziyaret ederek siteye kayıt olmanızın ardından, önünüze birçok sayfadan oluşan iş listeleri çıkmaktadır. Bu iş listeleri, firmaların ihtiyacı olduğu elemanları ifade etmektedir. Aynı zamanda iş detayı içerisinde aylık ne kadar maaş ödendiği, çalışma şartlarının ne türde olduğu, işin zorluk derecesinin ne olduğu gibi birçok bilgi yer almaktadır. Bu sayede iş bulabilmeniz çok daha kolay bir hale dönüşerek, istediğiniz işi anında bulabilirsiniz. İş detayının alt kısımlarında iş verenler tarafından bir e-mail adresi veya telefon numarası belirtilmektedir. Bu iletişim araçlarından istenilen gerekli evrakları vermeniz durumunda, iş başvurunuz değerlendirilerek, sizlere kısa bir süre zarfı içerisinde bilgi verilmektedir.

Türkiye’nin en büyük iş ilanı sitesi olan İşkur, sizlere bu konuda tam destek sunmaktadır. Tam olarak istediğiniz işi, istediğiniz maaşı ve istediğiniz zaman dilimlerinde çalışmayı bulabilmek adına İşkur web adresini ziyaret etmeniz oldukça önemli bir etken olacaktır. İşkur sayesinde birçok işsiz insan kısa süre içerisinde iş bulabildiği gibi, bu işte uzun ömürlü bir şekilde çalışabilmektedir. Sizlerde çok iyi bilirsiniz ki, bir insan işini severek yapmalıdır. İşte bu anlamda sevebileceğiniz en güzel işleri İşkur web adresinden bulabileceğinizden endişe duymamalısınız.

İşkur Kayıt Belgesi Nasıl Alınır?

İşkur kayıt belgesini, herhangi bir İşkur adresine gitmeden internet aracılığı ile alabilmeniz mümkündür. Bu belgeyi almak için öncelikli olarak İşkur web adresinde bir üyeliğinizin bulunuyor olması gerekmektedir. Bu işlemin ardından E-devlet üzerinden İşkur kayıt belgesini çıkartabilmeniz mümkündür. E-devlet adresinize giriş yaparak, arama kısmına ‘’işkur kayıt belgesi’’ yazmanızın ardından, otomatik bir şekilde İşkur kayıt belgesine yönlendirileceksiniz. Kayıt belgesi formuna ulaştığınız esnada, sağ üst köşede bir yazıcı sembolü göreceksiniz. Bu yazıcı simgesine tıklayarak otomatik bir şekilde İşkur kayıt belgenizi yazdırabilirsiniz. Tabi bu işlem için hali hazırda bir yazıcınızın da olması gerekecektir. Eğer bir yazıcınız bulunmuyorsa, bu işlemi bir internet cafede veya herhangi bir yazıcısı olan bilgisayardan kolayca yapabilirsiniz. Böylece 10 dakikanın sonunda İşkur kayıt belgeniz elinizde olacak ve bu belgeyi sizden isteyen kişiye anında sunabileceksiniz.

İşkur’a Kayıt Olma

İşkur’a kayıt olmak için öncelikli olarak İşkur’un resmi web adresine girmeniz gerekecektir. Bu işlem için Google’a ‘’işkur’’ yazmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan ilk sayfa İşkur’un resmi web adresi olmaktadır. Bu siteye girerek, ‘’kayıt ol’’ bölümüne girmeniz gerekmektedir. Ardından bu bölümde sizden kişisel bilgileriniz ve diğer bilgileriniz olmak üzere bir takım bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde girmenizin ardından cep telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Bu onay kodunu karşınıza çıkan ekrana yazmanızın ardından üyeliğiniz başarılı bir şekilde tamamlanmış olacak ve artık işkur üyesi olmuş olacaksınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.