Purtukal.Com
Avrupa İş İmkanları
Sosyal Medyada Paylaş
7 Aralık 2015
Admin

Avrupa İş İmkanları

Avrupa İş İmkanları Ülkemizde yaşanan işsizlik sıkıntısından dolayı veya mesleklerinde kendilerini geliştirmek isteyen kişiler Avrupa iş imkanları aramaktadırlar. Avrupa ülkelerinde eskiden kalifiyeli veya kalifiyesiz sürekli işçi ihtiyacı bulunmaktaydı. Fakat artık Almanya veya İngiltere gibi ülkelerde kalifiyeli kişilere Avrupa iş imkanları tanınsa da diğer Avrupa ülkelerinde halen çeşitli işçi ihtiyaçları devam

Avrupa İş İmkanları

Ülkemizde yaşanan işsizlik sıkıntısından dolayı veya mesleklerinde kendilerini geliştirmek isteyen kişiler Avrupa iş imkanları aramaktadırlar. Avrupa ülkelerinde eskiden kalifiyeli veya kalifiyesiz sürekli işçi ihtiyacı bulunmaktaydı. Fakat artık Almanya veya İngiltere gibi ülkelerde kalifiyeli kişilere Avrupa iş imkanları tanınsa da diğer Avrupa ülkelerinde halen çeşitli işçi ihtiyaçları devam etmektedir. Özellikle Rusya’da çok geniş bir işçi açığı bulunmaktadır ve Türkiye İş Kurumun’dan çalıştırmak için işçi arayan birçok rus firması bulunmaktadır. Bunların dışında Makedonya, Bulgaristan, Romanya gibi Balkan Ülkelerinde de yoğun şekilde kalifiyeli olan ve olmayan çalışanlara ihtiyaç bulunmaktadır. Balkan ülkelerinde genellikle düşük ücretler verildiği için Avrupa iş imkanları arayan kişiler Almanya, Rusya, İngiltere ve İsviçre gibi ülkelere yönelmektedirler.

Almanya özellikle İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yoğun şekilde Türkiye’den işçi alımı yaptığı için şuan pek fazla işçiye ihtiyacı bulunmamaktadır. Bunun yerine nitelikle uzman kişilere, doktorlara ve inşaat, kimya mühendislerine ihtiyaç duymaktadır. Avrupa iş imkanları arayan kişilerin iş bulma konusunda en büyük sıkıntı çektiği ülkeler İngiltere ve İrlanda’dır. Çünkü bu iki ülkeden geçici süreliğine de olsa çalışma izni almak için birçok prosedür bulunmaktadır. Avrupa’da iş imkanı arayan kişiler gitmeyi düşündükleri ülkenin dilini bilirlerse hem iş bulma aşamasında hemde iş bulduktan sonra neredeyse hiçbir konuda sıkıntı çekmezler. Avrupada iş imkanı arayan kişiler bu sebeple en azından İngilizceyi kendilerini ifade edebilecek kadar öğrenmelidirler.

Bir Yorum Bırak

Purtukal.Com Copyright © 2014 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır Tıbbi Sorumluluk Reddi
sitemap