Arı Sokması Faydaları

Arı Sokması Faydaları

olur mu demeyin. Elbette kulağa zehir kelimesi hoş gelmese de, sonucu vücuda salgılanan bazı zehirler aksine birçok hastalığa fayda etmektedir. Arı sokması faydaları ile ilgili bilgileri paylaşacağımız bu yazımızda hangi hastalıklara ve nelere iyi geldiğine değineceğiz.
En etkili olduğu alanlardan birisi olan iltihaplı hastalıklar ve enfeksiyonlara karşı arı zehrinin iyi geldiği bilinmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz arı sokması sonucunda vücuda enjekte olan veya tıbbi yöntemlerle de bunun gerçekleştirildiği metobolizmalarda mellitin, adopalin ve apamin maddeleri  iltihaplara karşı iyi gelmektedir.
Artrit olarak adlandırılan eklem iltihaplanmalarına da aynı şekilde fayda etmektedir.
Bu bilginin kaynağı ünlü bir yabancı üniversite tarafından yapılan araştırılma sonucudur. Arı sokması faydaları arasında, bal arısı zehri ile uygulanacak akupunktur tedavisinin ardından eklem iltihaplarına faydalı hale geleceği yönünde umut veren görüşler belirtilmiştir.
Yine iki ayrı yabancı ülkenin çalışmaları sonucunda arı sokması faydaları arasında ağrı kesici olma özelliği ortaya konmuştur.
Romatizma, astım gibi hastalıklar için de arı sokması faydaları saymakla bitmez.
Daha çok sayıda hastalığın iyileşmesinde uygulanan tedavilerin arı sokması faydaları arasında yerini alabilmesi için uzun sürede sonuç verecek olan yöntemleri uygulanmaya başlanmıştır.

Alerjisi Olanlar Ne Yapmalı?
Ancak yukarıda saydığımız faydalar kişiden kişiye değişebilir. Çünkü birçok insanın arı sokması sonucu alerjisi olduğundan dolayı büyük tehlikeler atlatmaktadır. Bu nedenle alerjisi olan bir kişinin arı sokması durumunda ne yapması gerektiğiyle ilgili bazı bilgileri aktaracağız.
Alerjiniz varsa arı sokması faydaları bir kenara, daha çok zararlarından çekeceğiniz için dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunlardan bazıları arıları üzerinize çekmemek için çiçeklerden, aromalı içeceklerden ve yeşil alanlardan olabildiğinde uzak durmanız gerektiğidir.
Aksi halde davetiye çıkardığınız arılar ve arı sokmalarıyla baş etmeniz daha güç hale gelecektir.
Arıların ter kokularına karşı zaaflarının olduğunu biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız, ter kokularınız yoğun bir şekilde hissediliyorsa bu da arıları size yöneltecektir.
Giysi tercihlerinizi yaza aldanarak renkler bakımından ve biçim olarak açmaktan kaçının. Kahverengi gibi arının hiç sevmediği renkleri giyinmeniz hayatınızı olumsuz etkileyecek olan arı sokmalarından koruyacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.