Corona Virüsü Nedir Belirtileri ve Tedavisi

Corona Virüsü Nedir Belirtileri ve Tedavisi

Corona Virüsü Nedir Belirtileri ve Tedavisi

Suudi Arabistan’da başlayarak bütün Dünya’ya yayılmakta olan ölümcül corona virüsü Dünya Sağlık Örgütü’nü ayağa kaldırdı. Özellikle yeni doğan çocuklar bu hastalığa karşı direnç sağlayamadığından aşı olmaları gerekmektedir. Corona virüsü bir rna virüsü olup, köpeklerde mide ve bağırsaklarda aşırı iltihaplanma oluştururlar. Corona virüsü dış ortama aşırı derecede dayanıklıdır. Stres ve var olan diğer hastalıkların tetiklemesi sonucu idrar yoluyla yayılmaktadır. Bu virüs insan vücuduna girdikten sonra bağırsak kanalında çoğalmaya başlar. Camphylobacter ve salmonella isimli bakteriler coronanın gelişim hızını arttırmaktadır.

Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Hastalık bazen gizli şekilde, bazen de açıktan ve şiddetli gastroenteritis olarak ortaya çıkar. Gastroenteritis bakteri ve viral virüsler (basit yapılı virüs) sonucunda ortaya çıkan bağırsak enfeksiyonlarıdır. Bu hastalığı aynı şekilde gastroenteritis belirtileri gösteren diğer hastalıklardan ayırmak çok zordur. Aşırı zayıflama, depresyon, aşırı uyku ihtiyacı, sarı ve pis kokulu ishal, belirtileridir. Kusma şeklinde başlayan bu hastalık bazen kanlı idrar oluşumu da göstermektedir.

Corona Virüsü Tedavisi Nasıl Yapılır?

Corona virüsüne bağlı olarak oluşan gastroenteritis çok ilerler ve hasta aşırı derecede zayıflarsa ölüm olabilir. Fakat erken teşhis ve tedaviyle kurtulmak mümkündür. İlk önce önlem veya erken tedavi amacıyla kişi 3 hafta aralıkla 2 sefer aşı olur. Daha sonra ise her yıl bir kere aşılanır. Hastalık durumunda uygun bir bakım ve zamanında ilaç tedavisiyle hasta 2 haftada iyileşir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.