Bademcik Aldırmak Doğru Mu ?

Bademcik Aldırmak Doğru Mu ?

Soğuyan havayla beraber etkisini hissettiren bademciklerin şişmesi rutin yaşantınızı olumsuz bir şekilde etkiliyor. Bazıları çözümü bademciğini aldırmaya giderken, bazıları da her yıl tedavi olma seçeneğini kullanıyor. Peki bademcik aldırmak ilerde başka sağlık problemleri oluşturur mu? Bademcik neden aldırılır?

nedir?

Bademcikler, bağışıklık sisteminin en önemli organları arasında kendine yer bulur. Bademciklerin bakteri virüsü ismi verilen mikroplardan dolayı etkilenip iltihaplanmasıdır. Doku içinde yer edinen mikroplar bademciğin şişmesine yol açar, üstünde beyaz renkli noktalar şeklinde iltihap odakları görülür.

Bademcik Aldırmak Doğru Mu ?

Bademcik Belirtileri Nelerdir?

Boğaz ağrısı, aşırı düzeyde halsizlik, yüksek ateş, vücutta ortaya çıkan kırgınlık, eklemsel ağrılar, yutkunmada zorlanma ve aşırı derecede ağız kokusu belirtileri arasındadır.

Bademcik Aldırmak Doğru Mu ?

Bademcik ve Farenjit Arasındaki Fark

Bademcik iltihabı belirtileri bir anda nükseder. Tablo farenjite göre daha ağır basıyor. Farenjit bademciğe nazaran daha hafif bir hastalık olarak karşımıza çıkar. Çoğunlukla kroniktir. Boğaz yanma kesilir gibi ağrı hissi meydana gelir. Ateş, halsizlik genellikle belirtileri arasında bulunmaz. Sürekli boğazda tıkanma durumu, boğazı temizleme içgüdüsü ve kesik öksürük sorunu vardır. Bunlar bademcik iltihabında olmayan belirtiler arasındadır.

Bademcik Aldırmak Doğru Mu ?

Başka Sağlık Problemi Çıkarır Mı?

Bademcik alınması sonucunda başka sağlık sorunları çıkar mı tarzında oldukça fazla soru gelmektedir. Bizde sizlere bu sorunun yanıtı olarak bademcik virüs ve bakterilere karşı vücudu koruyucu etkiye sahiptir. Bu virüs ve bakteriler bademciği geçemez. Bunun için bademcik bağışıklık sisteminin doğru şekilde ilerlemesi adına oldukça önemli yere sahiptir. Ancak vücudun ne olursa olsun organları arasında yer almaz. Eğer bademcik şikayetiniz artıyorsa ve doktor kontrolü altında bademcik alınması gerektiğinde alınabilir.

Bir önceki makalemiz olan Keçi Eti İshal Yapar Mı isimli makalemizde keçi eti ve keçi eti yemek ishal yapar mı hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.