Ayak Kokusuna Kesin Çözüm

Ayak Kokusuna Kesin Çözüm

Toplu bir ortama girdiğinizde veya arkadaşlarınızın arasında ayakkabılarınızı çıkardığınız da, sizi en çok rahatsız eden durumlardan birisi ayak kokusudur. Her ne kadar hayatınızı tehdit eden bir durum olmasa da, eğer  bulamazsanız utandırıcı bir tablo ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle bayanlarda görülen ayak kokuları açık ayakkabıları giymelerine engel olacak kadar ileri derecede sosyal sorunlara yol açacaktır. Bu nedenle bilhassa yaz aylarında rahat, açık ayakkabılar giymek için mutlaka ayak kokusuna kesin çözüm bulmanız gerekmektedir.

Bir çözümü olmayacağını düşünerek ayak kokusunu çekmek ve çevreye bu şekilde vereceğiniz rahatsızlık ile durumu tahammülsüz bir hale getirmemek için hemen ayak kokusuna paydos diyeceğiniz çarelerini arayın. İşte şimdi bu yazımızda ayak kokusuna kesin çözüm olacak bazı önerileri paylaşmak istiyoruz.

Nasıl Giderilir?

Ayak kokularına neden olan bakterilerin barınmasını engellemek için bazı önlemler alarak ayak kokusuna kesin çözüm bulabilirsiniz. Bunlardan birkaçını hatırlatmakta lüzum görmekteyiz.

  • Ayaklarınızı sürekli ılık su ve sabunla yıkamalısınız. Ayrıca gün boyu kapalı ayakkabıların içine hapsetmek yerine belirli aralıklarla havalandırmanız yeterli olacaktır.
  • Giydiğiniz çorapların ve ayakkabıların sayısını arttırarak zaman zaman değiştirmenizin de ayak kokusuna kesin çözüm olacağını söyleyebiliriz. Çorap seçiminde pamuklu olanlarına öncelik vermenizin büyük faydasını görebilirsiniz.
  • Ayağınız kokuyor diye yaz aylarında kapalı ayakkabı giymeniz kokuları daha da arttıracaktır. Bunun yerine ayak kokusuna kesin çözüm olacak açık ayakkabıları tercih edebilirsiniz.
  • Son olarak da ayak kokusunu giderici bir önerimiz de tırnaklarla ilgilidir. Bakterilerin en fazla yuva yaptıkları yer alan parmakları, parmak aralarını nemli bırakmayın ve tırnaklarınızı olabildiğince kısa halde bırakın.
    Düzenli olarak tırnak kesimi ihmal etmeyerek bakterilere fırsat vermeyin.

Eğer tüm bunları yapmanıza rağmen kesin çözüm alamamışsanız uzman bir doktorun yazacağı reçete ile ayak kremlerini ve losyonlarını alıp kullanabilirsiniz. Günümüzde her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz bu ürünlerin kaliteli olmasına, son kullanma tarihlerinin geçmemiş olmasına ve yalnızca kokuyu gidermek amaçlı kullanmaya uygun olmasına dikkat ediniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.