Ayak Kokusu Nasıl Önlenir?

Ayak Kokusu Nasıl Önlenir?

Şık olmak için giyilen ayak yapısını bozan ve kokulara neden olan ayakkabıların neden olduğu ayak kokularını önlemenin birçok yöntemi vardır. Ancak insanlar kolaya kaçarak daha da kokuları gizlemek adına çalışmalar yapmaktadırlar. Bunun yerine ? diye yapacakları kısa bir araştırmanın neticesinde elde ettikleri basit tedavi yöntemini uygulayabilirler.
Ucuzluk adına alınan zararlı çoraplar ve ayakkabılar yerine mevsime uygun olarak terletmeyen malzemenin kullanımıyla sahip olabileceğiniz seçimler yapabilirsiniz.Yalnızca almak yetmeyeceği gibi, hergün düzenli olarak değiştirilmesi ayak kokusunu önlemek adına oldukça önemlidir. Böylece daha az terleyen ayaklarda bakteri barınamaz ve mantar oluşumunun önüne geçilir. Ayakkabı seçimi konusunda dar olmayanlarını almak da ayak kokusunu önlemek adına sizi yardımcı olacak altın kurallardandır. Ayrıca eczanelerden sahip olacağınız çeşitli antibakteriyel ürünler ile ayaklarınıza bakım yapabilirsiniz. Krem, sprey veya jel olarak satılan bu ürünleri kozmetikçilerden de bulabilirsiniz.

Parfüm gibi normal koltuk altı terlerini gidermek için kullanılan basit yöntemlerle geçmeyen ayak kokuları daha kalıcı ve ağır kokuyu barındırır. Bu nedenle nasıl önlenir? diye kısa sürede araştırma yaparak bir çözüm bulmanızı tavsiye ediyoruz.

Ayak kokusunu önlemek için kullanacağınız yöntemlerden bir diğeri ise bitkisel kürlerdir. Şimdi isterseniz her evde bulunan malzemelerle hazırlanacak olan bitkisel kür örneklerine bir göz atalım.

Ayak Kokusunu Önleyen Bitkisel Kürler

Daha önceki yazılarımızı incelerseniz ayak kokusuna çözüm olacak tuzlu su, sirkeli su gibi önerlerimizi görebilirsiniz. Bu önerilerimizde ise daha önce bizden duymadığınız bir çözümü daha ortaya atıyoruz. İhtiyacınız olan malzemelere kolaylıkla ulaşabileceğinizi önceden belirtebiliriz. İlk önerimizde havuç ve adaçayını, ikincisinde ise sirke ve kınayı kullanarak karışımların nasıl hazırlandığını anlatarak ayak kokusu nasıl önlenir? sorusunuza cevap vermeye çalışacağız.
İnce ince kıyılmış hale getirmek için rendeden geçireceğiniz havucun, binbir derde deva adaçayı bitkisiyle birlikte kaynatın. Meydana gelen suyun içinde ayaklarınızı 20 dakika gibi bir süre bekletin. Ayaklarınızı bekletmek için hazırlayacağınız diğer bir bitkisel kür ise sirke ve kınanın kaynatıldıktan sonra ılıtılması şeklinde hazırlanmaktadır.
Uygulayacağınız bu yöntemlerin hiçbir yan etkisi olmayacağı gibi ayak kokusu nasıl önlenir sorusuna pratik bir çözüm olacaktır. Yine de her tavsiyemizde yaptığımız uyarıyı yeniden hatırlatma gereği duymaktayız. Malzemelere karşı alerjinizin olabileceğini unutmayın. Önce derinizin bir bölümünde alerji testi yapabilirsiniz ve kullanmadan önce doktora danışmalısınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.