Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler

Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler

Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler

Ağızda halitosis denen bakteriler çoğalarak kötü ağız kokusuna sebebiyet vermektedirler. Ağız içi temizlik ve bakımına dikkat etmek bu bakterilerin çoğalmasını engellesede bazı bitkiler ağız bakımını güçlendirici etkiler doğurmaktadır.

Yeşil Çay;

yeşil çay
Doğal bir antiseptik etkisi göstererek bakterilerin çağalmasını yüksek oranda engellemekte ve kötü ağız kokusunu gidermektedir.

Adaçayı ve Nane;

ada çayı
Bu ikili nefesde ferah bir etki yaratmanın yanında halitosisleri yok ederek ağız kokusunu gidermektedir.

Biberiye Çayı ve Limon;

biberiye
Yüksek asit miktarına sahip olan limon bazik ortamda üreyen bu bakterilerin oluşumunu engellemekte ve sahip olduğu c vitamini sayesinde diş minelerinin gelişimini sağlayarak diş çürüklerinin oluşma olasılığını azaltmaktadır, diş çürükleri ve ağızda oluşan yaralar koku oluşumunu arttırmakta fakat biberiye bu yaraların iyileşmesini hızlandırarak ağız kokusunun giderilmesi sağlamaktadır.

Gargara;

gargara
Ağız mukozasında oluşan bakterilerin engellenmesi için vücudun salgıladığı doğal salgı olan tükürük miktarını arttırmak için günde en az 2 litre su içilmelidir ve tuz-su şeklinde doğal gargara yapılmalıdır.
Bu bitkilerin dışında başta karanfil ve maydanoz olmak üzere; zencefil, tarçın, armut, elma, karanfil ve fesleğen de ağız kokusunu gideren bitkiler arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.