Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler

Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler

Ağızda halitosis denen bakteriler çoğalarak kötü ağız kokusuna sebebiyet vermektedirler. Ağız içi temizlik ve bakımına dikkat etmek bu bakterilerin çoğalmasını engellesede bazı bitkiler ağız bakımını güçlendirici etkiler doğurmaktadır.

Yeşil Çay;

Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler
Doğal bir antiseptik etkisi göstererek bakterilerin çağalmasını yüksek oranda engellemekte ve kötü ağız kokusunu gidermektedir.

Adaçayı ve ;

Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler
Bu ikili nefesde ferah bir etki yaratmanın yanında halitosisleri yok ederek ağız kokusunu gidermektedir.

Çayı ve Limon;

Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler
Yüksek asit miktarına sahip olan limon bazik ortamda üreyen bu bakterilerin oluşumunu engellemekte ve sahip olduğu c vitamini sayesinde diş minelerinin gelişimini sağlayarak diş çürüklerinin oluşma olasılığını azaltmaktadır, diş çürükleri ve ağızda oluşan yaralar koku oluşumunu arttırmakta fakat biberiye bu yaraların iyileşmesini hızlandırarak ağız kokusunun giderilmesi sağlamaktadır.

;

Ağız Kokusunu Gideren Bitkiler
Ağız mukozasında oluşan bakterilerin engellenmesi için vücudun salgıladığı doğal salgı olan tükürük miktarını arttırmak için günde en az 2 litre su içilmelidir ve tuz-su şeklinde doğal gargara yapılmalıdır.
Bu bitkilerin dışında başta karanfil ve maydanoz olmak üzere; zencefil, tarçın, armut, elma, karanfil ve fesleğen de ağız kokusunu gideren bitkiler arasındadır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.