Keçi Eti İshal Yapar Mı

Keçi Eti İshal Yapar Mı

Türk halkı olarak ete olan düşkünlüğümüz sorgulanamaz bile. 7 den 70 e kadar uzanan bu et yeme geleneği hayatımızın her alanında kendine yer buluyor. Son zamanlarda insanların akıllarına gelen kırmızı et anlamında küçükbaş hayvanlar kategorisinde koyun ve keçi yer alıyor ve çok tercih edilmediği koyuna nazaran bilinmektedir. koyun etine göre biraz daha sert olduğu söylenir. Peki ishal yapar mı? zararlı mı? Tüm bu soruların yanıtı makalemizde yer alıyor.

Küçükbaş hayvan kategorisinde ele aldığımızda koyun eti daha fazla rağbet görmektedir. Bu da ülkemizde hem koyunların fazla olduğuna hem de yetiştirilme açısından koyunun keçiden daha ön planda olduğuna işaret eder. Koyun eti keçi etine kıyasla daha yumuşak olur. Ancak şunu unutmamak gerekir ki koyun veya keçi kesildikten hemen sonra tüketilmemesi gerekir. Etin biraz dinlendikten sonra yenilmesi ve biraz bekleyerek etin kendine gelmesi gerekir. Şimdi akıllara gelen keçi eti ishal yapar mı sorusuna yanıt verelim.

Fazla Et Tüketimi İshali Tetikler

Keçi Eti İshal Yapar Mı

Herşeyin fazlası zarar olduğu gibi et tüketiminin de fazlası zarardır. Bu yüzden dozunu kaçırmadan yemek gerekir. Keçi eti normal koşullar altında ishal yapan bir etki göstermez. Ancak dediğimiz gibi fazla et tüketimi yaptığımız taktirde özellikle kurban bayramı döneminde mangalda eti fazla yediğimiz zaman üstüne ayran ve şalgam türü içecekler içmezsek bu bizi ishale kadar götürür. Tabi bu olay insanın bünyesiyle alakalı bir durumdur. O yüzden fazla keçi eti tüketimi yapmazsak ishal gibi bir sağlık problemiyle karşı karşıya kalmazsınız.

Bir önceki makalemiz olan Sigara Ağız Kokusu Nasıl Giderilir isimli makalemizde ağız kokusu ve sigara ağız kokusu hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.