Kaş Seyrekliği İçin Bitkisel İlaçlar

Kaş Seyrekliği İçin Bitkisel İlaçlar

Kadınlar baştan tırnağa her noktasının muntazam ve bakımlı olması konusunda oldukça titizdir. Özellikle yüz hatlarında meydana gelen herhangi bir olumsuzluklara karşı önceden önlemini almak ister. Sürekli göz önünde olan kaşlarda bu nedenle en hassas bakıma gereksinim duyulan noktaların ilk sırasında yer alır. Kimi insanlar kaşlarının seyrek olmasından, kimisi ise kaş dökülmesi sorunlarıyla baş başa kalır. Biz bu yazımızda kaş dökülmesine ve konusunda sizlere bitkisel çözüm önerilerini ve sizlere yardımcı olacak bitkisel ilaçları anlatacağız.

Kaş dökülmesi problemi ile karşı karşıya iseniz ya da doğuştan seyrek kaşınız varsa, sizlere kaş gürleştirmek konusunda ilk olarak fındık yağı bitkisel kürü tavsiye edilir.

Fındık yağı kullananlar ve özellikle seyrek kaş problemi görenler, önerilen fındık yağı bitkisel kürü ile kaş gürleştirme kürü uyguladıktan sonra kaşlarının gürleştiğini görecekler. Sizlerin de kaş gürleştirmek adına bir emeğiniz bulunuyorsa fındık kürü tarifi uygulayarak dökülen kaşlara kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

Kaş Seyrekliği İçin Bitkisel İlaçlar

Kaş Gürleştirme Kürü: Kaş gürleştirmek isteyenler adına seyrek kaşlara fındık yağı sürülmesini ya da fındık yağından hoşlanmayanlar adına fındığı teflon tavada kavurup, sıcakken kaşlara sürmelerini önerilir. Bu kaş gürleştirme durumunun gece uyumadan önce ve haftada dört gün gerçekleştirilmesi lazımdır. Belirli bir zaman bu küre devam edilmesi durumunda olumlu sonuç alınacağı ortaya çıkmıştır.

Kaş dökülmesine, kaş seyrekliğine doğal ve bitkisel tedavi yöntemi uygulamak adına en iyi yöntem bitki yağları olarak ifade edilir.

Kaş Seyrekliği İçin Bitkisel İlaçlar

Hint Yağı: Hint yağı, kaşlarınızın büyümesini çoğaltmak adına en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Kıl foliküllerini besleyen ve kıl büyümesinde büyük rol oynayan protein, vitaminler, yağlı asitler ve antioksidanlar barındırır. Bununla beraber, kaş büyümesini engelleyen herhangi bir mikroorganizmaya yönelik dirençli olması faydalıdır. Pamuklu çubuğu saf hint yağının içine batırın ve her kaşa uygulamanız gerekir. 3-4 dakika parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapmanız gerekir. En az yarım saat boyunca ya da gece boyunca bekletin. Ilık su ve hafif bir temizleyici ile yıkamanız gerekir. İyileşme görene dek birkaç hafta boyunca günde bir defa bunu yapmanız gerekir. Herhangi bir tahrişe veya yanma gibi yan etkiler gösterdiği durumlarda yağı kullanmayı bırakmanız gerekir.

Kaş Seyrekliği İçin Bitkisel İlaçlar

Vazelin: Vazelin, kaşlarınızı kalın ve gür yapmak için etkili yöntemler arasında gösterilir. Kaş kıllarınızın düz ve sıkı kalması konusunda onları çok iyi nemlendirir ve beslemeye yardımcı etmen olarak gösterilir. Kaşlarınıza gün içinde 3-4 defa küçük bir parça aloe vera jeli uygulayın. Hemen hemen 3 ay içinde olumlu neticeler elde edersiniz.

Kaş Seyrekliği İçin Bitkisel İlaçlar

Soğan Suyu: Yeni kaş kıllarının büyümesini rol oynamak adına kaşlarınıza taze soğan suyu uygulamanız da önerilen bitkisel yöntemlerdendir. Soğanların dolaşımı yükselten fazla kükürt miktarı bulunmaktadır. Bunlarda kaşların çıkmasında rol oynar. Soğanın suyunu uygulayın ve bir saat bekletin, ardından da su ile yıkayın.

Sizler için bir araya getirdiğimiz bitkisel besinleri ve gıdaları mümkün olduğunca fazla tüketmeniz, kaşlarınızın hem dökülmesini engeller hem de seyrek çıkan kaş yapısını gürleştirmesinde rol oynar.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp