İnstagram Reklam Nasıl Verilir? Takipçi Nasıl Kasılır?

İnstagram Reklam Nasıl Verilir? Takipçi Nasıl Kasılır?

İnstagram’da takipçi sayısı çok olan kullanıcılara firma tanıtımı gerçekleştirilmektedir. Ancak tabi ki bu olay ile beraber reklam yapan hesaba bir miktar ücret ödemek durumunda kalmanız gerekir. Bu ücretler, hesap sahibinin fikirleridir. Yani bu hususta bir başka hesap 100 Türk Lirası isteyebilirken, diğer hesap 2500 Türk Lirası isteyebilir. Bunun gerçekleşmesi adına ince eleyip sık dokuyarak araştırmanızı gerçekleştirip, gerek fiyat, gerekse daha çok kitleye ulaşabileceğiniz hesaplara ücreti karşılığında reklam verebilirsiniz. Peki instagramda nasıl reklam verilir? Sorularının yanıtını merak ediyorsanız makalemizin detaylarında yer alıyor.

Öncelikli olarak reklamını yapmasını istediğiniz instagram hesabına giriş gerçekleştirmeniz gerekecektir. Sonrasında bu hesabın ana sayfası üstünde, yüksek ihtimal ile hesap sahibi ‘’xxx mail adresine reklam için başvuru yapabilirsiniz’’ tarzında mesaj verilecektir. Bu mesajda yer edinen mail adresine mesaj yollayarak, reklam konusunda bilgi sahibi olabilir, diğer tarafın mesajı sizi olumlu yönde tatmin ettiyse reklamınızı verme şansına sahip olacaksınız.

Eğer hesap içerisinde mail tarzı bir mesaj yer almıyorsa, o zaman özel mesaj yollamanız gerekecektir. Direk mesaj diye tabir edilen dm, reklam için sayfa sahibi ile görüşebilir, eğer fiyat sizi etkilerse anlık olarak reklamınızı verebilirsiniz.

İnstagram Reklam Nasıl Verilir? Takipçi Nasıl Kasılır?

Reklam Vermek İçin Ne Gerekli?

İnstagram hesabına reklam vermek için gerekli olan bir takım etkenler mevcuttur. Bu etkenler, elbette ki sizin firmanızın bilgileridir. En sağlıklı reklam biçimi, fotoğrafın içerisinde yer almakta olan firma bilgileridir. Bir tasarımcı ile görüşerek firmanızın tanıtımı için bir fotoğraf düzeltebilirsiniz. Ardından bu fotoğrafı reklam vermek istediğiniz İnstagram hesabının sahibine gönderebilir, sonrasında reklamının paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

İnstagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır?

İnstagram’da organik bir şekilde takipçi arttırabilmek veya hile yöntemleri ile takipçi arttırabilmek mümkündür. Böylece kısa bir sürede büyük kitleler elde ederek, kendi reklamınızı ücretsiz bir şekilde kendi hesabınızdan yapabilirsiniz. Hile yöntemini kullanırsanız, reklamınıza geri dönüşlerin olmayacağını bilmeniz gerekmektedir. fakat organik bir şekilde takipçi arttırırsanız, insanlar reklamlarınızı beğenirse geri dönüş alabilmeniz mümkün olacaktır. Peki organik bir şekilde takipçilerinizi nasıl arttırabilirsiniz?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Şöyle ki, İnstagram hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Ardından birkaç sayfanın hesabına girerek, ‘’takipçi’’ kısmından insanlara siz takip isteği gönderebilirsiniz. İnsanlar sizin takip isteğinizi kabul eder, daha sonrasında onlarda size istek gönderirler. Ancak her insan isteğinizi kabul etmeyebilir. Siz gün içerisinde 100-200 kişiye istek atarak, 50 kişi kazanabilmeniz mümkündür. Ayrıca İnstagram sınırsız bir şekilde takip isteğini kaldırmış bulunmaktadır. Yani bu şu demek oluyor ki, istediğiniz kadar takipçi kasabilmeniz bulunmamaktadır. Gün içerisinde hesabınızı takip ettirebileceğiniz maximum 100-150 kişi olur. Bu sebepten dolayı dilerseniz bu yöntemi kullanarak 1-2 ay gibi sürede hatırı sayılır bir takipçi elde edebilir, dilerseniz de direkt olarak web sitelerinden organik bir şekilde takipçi satın alabilirsiniz.

Fakat ilk yöntemi uygulamanız daha etkili bir yöntem olacaktır. Sizin sektörünüze uygun bir İnstagram hesabının takipçilerine istek yollamanız, çok daha kolay ve etkili seçenektir. Bu şekilde insanlar sizin hesabınızı da merak ederek, sizleri takip edeceklerdir. Ancak insanlara istek yollamadan önce hesabınızdan birkaç paylaşım yapmanız da lazım. Çünkü insanlar sizin hesabınıza girdiğinde bomboş bir ekran ile karşılaşırsa, yüksek ihtimal ile sizi takipten çıkacaktır. İşte bu sebepten dolayı öncelikli olarak hesabınızda birkaç paylaşımda bulunmanız gerekecektir. Ardından insanlara istek göndererek, hatırı sayılır bir takipçi kitlesi elde edebilirsiniz. Sizde hemen İnstagram’da bir hesap açarak, sunduğumuz bu yollara başvurabilir ve kısa bir süre içerisinde güzel bir kitle elde edebilirsiniz. İsterseniz de ücretli bir şekilde organik takipçi alabilirsiniz. Üstelik bu durum, sınırsızdır. Yani istediğiniz kadar alabilmeniz mümkündür.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.