Instagram Adresi Kaç Kişi Şikayet Ettiğinde Kapanır?

Instagram Adresi Kaç Kişi Şikayet Ettiğinde Kapanır?

dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olarak bilinmektedir. İntagram adresini kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır birçok kişinin aklına gelerek araştırdığı konulardan biridir. Bizde sizlere bu konu hakkında bilgilendirme yapacağız.

Intsgram’ı cazip kılan birçok özellik yer almaktadır. Bu özellikler içerisinde hiç şüphesiz hikaye ekleme gibi özelliklerdir. Hikaye ekleme bölümünde, anlık bir şekilde olduğunuz yerden video çekebilir ya da resim yükleyebilirsiniz. Bu şekilde hesabınızı kimler takip etmişse, eklediğiniz bu hikayeyi anında görebilecek ve bu şekilde sizin neler yaptığınızı anlayabileceklerdir. İnstagram’da kişilerin en fazla dikkat ettiği kısım ise kuşkusuz takipçi sayılarıdır. Hemen hemen her insan takipçisinin çok olmasını, yani fenomen olmayı arzu eder. Resimlerine gelen beğeni sayıları ne kadar çok olursa, insanlar o kadar fazla mutlu olabilmektedir. Bu nedenden dolayı kişiler gerek hile yoluyla, gerekse organik bir şekilde takipçilerini artırmaya çalışmaktadırlar.

Yalnızca takipçi de değil, tesimlere gelen beğeni sayısından tutun, hikaye izlenme sayılarına kadar insanlar bu oalyı fazlasıyla önemsemektedir. Bazı instagram hesapları, sayfası üstünden çeşitli satışlar da yapılmaktadır. Satış yapan bir instagram hesabının takipçi sayısının çok olması oldukça önemlidir. Çünkü bu hesap bir biçimde güvenilir olduğunu ispat etmesi, aynı zamanda kaliteli bir hesap olduğunu insanlara fark ettirmek isterler. İşte bu nedenlerden ötürü instagram’da takipçi, like ve hikaye izlenme sayıları oldukça önemlidir. Üstelik takipçi sayısı çok olan hesaplar, para karşılığında başka firmaların reklamlarını da gerçekleştirmektedir. Takipçi sayısı milyonlara gelen hesaplarda, tek bir reklam paylaşmasına 1000-3000 Türk Lirası arasında ücret alabilmek mümkündür.

Kulağa çok hoş geliyor öyle değil mi? Ancak tabii ki hesabınızı milyonlara getirmek hiçte kolay bir meziyet değildir. İnternet fenomeni olarak bu rakamları görebilirsiniz. Ancak bu durumun haricinde, insanları eğlendirebilen, insanlara bilgi yapan ya da insanların hoşuna gidebilecek bambaşka bir hesap ile de zamanla hesabınızı milyonlara getirebilirsiniz. Bu durum ardından artık gün içerisinde birkaç saatinizi ayırarak, sosyal medya üstünden helir elde edebilmeniz mümkün duruma dönüşmektedir. Bu tür hesaplarınız da siyaset ya da insanların fikir ayrılığına koyacak tarzda paylaşımlar yapmamaya da özen göstermeniz gerekir. Aksi olarak büyük bir takipçi düşmesi yaşayabilir, buna ek olarak ise instagram hesabınız şikayet olabilir.

İnstagram’da Kaç Kişi Şikayet Ederse Hesap Kapanır?

Peki insanlar hesabınızı şikayet ederse ne olur? İnstagram’da kaç kişi şikayet ederse hesap kapanır? Bu tür soruların cevabı kesin ve net olarak belirtilmemiştir. Fakat şöyle bir durum var ki, hesabınıza aynı saat dilimleri içerisinde 500+ şikayet gelirse, hesabınız önce askıya alınır, bir kez daha şikayet gelmesi durumunda ise hesap tamamen kapatılır. Bu durum sonrasında artık kullanacak milyonlara, binlere hitap eden bir hesabınız bulunmayacaktır. Kısacası sil baştan bir duruma geleceksiniz. Peki bir kişi siz hesabınızdan hiçbir kötü paylaşım yapmadan 500 kişi ile birlikte sırf hesabınızı kapatmak için sizi şikayet ederse hesabınız kapatılır mı? Hayır kapatılmaz. Çünkü İnstagram yetkilileri bir hesabı askıya almadan veya kapatmadan önce, şikayet edilen konuyu gözden geçirir.

Gözden geçirdiği bu konuda herhangi bir unsur bulunmuyorsa, instagramda kaç kişi şikayet ederse etsin bunun bir önemi olmayacaktır. İnstagram çok büyük bir şirkettir. Bu şirketin sahibi Facebook’un kurucu Mark Zuckerberg’dir. Mark Zuckerberg, işini büyük hassasiyet ile yöneten bir iş adamıdır. Yani hesabınızın bir sorun yaratıp yaratmadığı hakkında gelen şikayetlere göre bir değerlendirme gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır. Eğer sayfanızdan siyasi, pornografik ya da bambaşka bir çeşit paylaşımlar gerçekleştirmiyorsanız, hesabınızın kapatılma ihtimali bir hayli azdır. Bu sebepten dolayı gönül rahatlığı içerisinde hesabınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.