Göz altı torbaları nasıl giderilir?

Göz altı torbaları nasıl giderilir?

Sabahları kalkıp aynaya bakıyoruz ve birde ne görelim; ”Gözlerimizin altı şişmiş!” fakat bu durumda nasıl kurtulacağız? Göz altı torbaları bir çok kadının korkulu rüyası diyebiliriz. Göz altı torbalarını gidermek isteyen kadınların bir çok yolu denediği ortaya çıkmıştır. Örnek olarak; ”İnternet üzerinde yer alan her bilgiye inanarak bütün herşeyi denemişlerdir fakat bu bilgilerin bir çoğu doğru bilgi içermediği için herhangi bir etki sağlamıyor.” Evet, sizlere bu konuyu daha detaylı ve güzel bir şekilde açıklamak adına; ”” adlı makaleyi yazdık ve işte şimdi o makale sizlerin huzuruna sunuluyor!

Bu göz altı torbalarını ve göz altında biriken yorgunluk halkalarını bir türlü geçiremeyen ve her gün ayrı bir tedavi yöntemini deneyen bir çok kadın bulunuyor. Bir çoğu makyajla kapatmak istese de fiziksel olarak kötü bir görüntüye sahip olduğu için makyajla bu göz altı torbalarını kısa süreli veya küçük bir şekilde kapatıyor fakat biz sizlere burada göz altı torbalarını gidermenin pratik yollarını yazacağız.

  • Eğer tuzu çok fazla tüketen biriyseniz tuzu azaltın çünkü tuz, vücudunuz üzerinde bir çok hastalığa neden olan ve göz altı torbalarınızı tetikleyen birşeydir.
  • Soğuk kış aylarında hasta olduysanız ve alerjik bir reaksiyon görülüyorsa bu dönemlerde göz altı torbalarının şişmesi kadar normal bir durum yoktur. Göz altı torbalarınız şişmemesini istiyorsanız soğuk kış dönemlerinde kendinize biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Uyku pozisyonu göz altı torbaları için risk bir durumdur. Eğer yüzüstü yatmayı seven bireyseniz bu yatış pozisyonunu sırt üstü olarak değiştirin çünkü yüzüstüye göre sırtüstünde daha az göz altı torbası oluştuğu gözlemlenmiştir.
  • Hanımların en çok yaptığı hatalardan bir tanesiyse; ”Yatmadan önce makyajı silmemek.” Silmediğiniz o makyaj gece gözlerinizi rahatsız edip, kaşınmaya başlayacak ve bu kaşınmadan sonra gözlerinizin altı şişmeye başlayacaktır. Makyajınızı tamamen silmek ve vücudunuzdan atmak istiyorsanız sabunlu su ile yıkamanız gerekiyor.
  • Zararlı şeylerden uzak durun! Özellikle alkol göz altı torbalarını oluşturan ana zararlı maddeler arasında yer aldığı için mutlak suretle uzak durmanız gerekiyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.