Dükkan Açmak İsteyen Girişimcilerimizin Dikkatine

Dükkan Açmak İsteyen Girişimcilerimizin Dikkatine

Dükkan açmak isteyen girişimcilerimizin dikkatine

2017 yılına girmek üzere olduğumuz şu sıralarda dükkan açmayı planlayan, düşünen, organize eden girişimci dostlarıma birkaç öneri ve tavsiyede bulunmak için bu yazıyı yazmaktayım.

Dükkan açmak hakkında akademik, somut, objektif yönergelerin bulunmadığının farkında olduğumuz için sizin bu süreçte ne kadar zorlandığınızın farkındayız. Ancak bu zorlu süreç boyunca aklınızda bulunsun ki tüm bu eziyetleri, zorlukları her insan göğüsleyebilse idi emin olun açacağınız dükkan beş para etmez olurdu. Yani dükkan açmayı planladığınız şu sıralarda ne kadar zorlanırsanız sizden sonra gelecek olan kişilerin sizin rakibinizin olma ihtimali o kadar az olmaktadır…

Konuyu fazla uzatmadan esas diyeceğime geçmek isterim….

Eğer ki kafanızda halihazırda bir kahve dükkanı ortağı olmak fikri var ise linkte tıklayarak detaylı bilgi alabilir ve de elinizdeki fazla miktarda olmayan sermayeyi en karlı şekilde değerlendirme imkanı bulabilirsiniz.

Günümüzde insanların aklına güvenli ve de karlı bir yatırım deyince gayrimenkul yatırımı gelmektedir.

Oysa ki bilseler gayrimenlul alıp kiraya vermenin ya da rant yapacak diye yıllarca beklemenin hiç de karlı, kazançlı bir yatırım olmadığını…

Mesela şöyle düşünün: Bir apartman dairesi olsun ve de fiyatı 600 000 TL olarak varsayalım. Siz bu daireyi bir şekilde satın aldıktan sonra kiraya vermek istediğinizde size aylık 1500 TL’den fazla parayı kimse vermeyecektir. Verdiğini de zar zor, sizi uğraştırarak, peşinde delicesine koşturarak verecektir.

Bu size yazı ortasında linkini sunduğum iş modelinde ise yani ortaklaşa anonim şirket ortağı olmak sureti ile büyük ve devasa boyutlarda kahve dükkanı sahibi olmak yönteminde ise 20 000 TL’lik bir satın alma yaptığınızda size ilelelbet şirket güvencesi ile aylık 500 TL kar ödemesi alabilmektesiniz. Yani yukarıdaki apartman dairesinin kazandırdığı parayı kazanmak için 60 000 TL’lik yatırım yapmanız yeterlidir.

Arada gerçekten 10 kat fark var. İşte bu müteahhitlerin yıllardır biz halka istemsizce düzenlediği oyuna kanmayıp sermayelerimizi daha karlı girişimlere akıtırsak ve de bir kez olsun gerçek bir ticaret adamı kafası ile düşünerek hareket edersek o takdirde iyi paralar kazanacağımız resmen şüphe götürmez bir gerçektir.

Tüm bunların yanında bir kez yaşayacağımız şu dünyada “bir dükkan açma zevkine, dükkan sahibi olma tutkusuna” erişme imkanı tatmış olacaksınız. İşte bu son bahsettiğim şey gerçekten peşinden koşmaya, mücadele etmeye değer bir hazdır.

Dükkan sahibi bir kimse;

– Kimselere tabi, bağlı değildir
– Özgürdür
– Piyasa yapıcıdır, yani oyun kurucudur, oyuna alet olan değildir.
– Bağımsız adam ya da kadındır:)
– Girişimci ruhludur.
– Kimseye eyvallahı olmak zoruda olsun istemez.

Sizde yukarıdaki saydığım ruha, karaktere sahipseniz hiç durmayın derim ben.

Sormak istedikleriniz olursa linkteki sitedeki iletişim bölümünden sorabilirsiniz.

Saygılarımla
Görüşmek üzere…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ