Dalgalı Saçların Bakımı

Dalgalı Saçların Bakımı

her zaman için zordur yani bu saç türü ne yaparsan yap en ufak rüzgarda bile dağılır gider. Ne sıcak ne soğuk ne olursa olsun bizleri her zaman sorunla karşılaştırmış bir saç türüdür fakat dalgalı saçların bakımının nasıl yapılacağı konusunda biz sizlere burada bilgiler vereceğiz. nasıl yapılır?

yukarıda da dediğimiz gibi her zaman sorun olmuştur yani sağa doğru yatırırsın durmaz, sola doğru yatırırsın durmaz. Ne yaparsan yap seni zor duruma sokar ve bakımını dahi yapsan seni zorlukla karşılaştırır. Bu saçların bakımı için yapılması gerekenleri biz sizler için burada paylaşacağız. Dalgalı saçlara sahip olmak zor olduğu gibi dalgalı saçlara bakımı da bir hayli zordur.

  • Banyodan sonra saçlarınızı mutlaka taramanız gerekiyor aksi taktirde istediğiniz şekilde almayacaktır.
  • Saçlarınızı devamlı olarak kısa kestirin, kısa saçlara sahip olmak sizin yüzünüzü daha ön plana çıkaracaktır ve sizin karizmanızı yansıtacaktır. Dalgalı saçların kısa kesimi her zaman bir insana yakışmıştır.
  • Saçlarınıza sprey uygulaması yapabilirsiniz. Spreyle saçınızı dondurmak eskisinden daha iyi bir görünüm verecektir.
  • Dalgalı saçlara en iyi bakım; ”Kuaförünüze arada bir gidip kırıkları aldırmaktır.” Dalgalı saçlar bildiğiniz üzere ince telli bir saça sahip oluyorlar. İnce telli saçlarda herşeye karşın bir bozulma eylemi içerisinde olduğundan sizi zor duruma sokabilir yani tarıyorsun en ufak rüzgarda bozuluyor.  Bunun için mutlaka arada birde olsa kuaföre gidip saçlarınızın kırıklarını aldırmanız daha güzel bir görünüm verecektir.
  • Yukarıda sizlere asla fönü önermedik ve yukarıda dediğimiz gibi dalgalı saçlar ince telli bir yapıya sahip olduğundan bu fönleme olaylarında direk olarak sizin saçlarınızın yıpranmasına ve kırılmasına neden olacaktır.

Bu gibi kurallara dikkat ederseniz dalgalı saçlar size hakim olacağına siz ona hakim olursunuz. Eğer bu saçlardan çok fazla muzdaripseniz saçınıza bayanların uygulattırdığı brezilya fönünü uygulayabilirsiniz. Brezilya fönü saçınızın yapısını 3 aylığına değiştirecektir ve istediğiniz şekilde yapacaktır yani ister düz ister daha da kıvırcık bir saça sahip olabilirsiniz, karar sizin ve yukarıda denilenlere kulak asarsanız bir sorununuz kalmaz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.