Bankamatikten Taksitli Nakit Avans Çekme İşlemleri

Bankamatikten Taksitli Nakit Avans Çekme İşlemleri

Acil paraya ihtiyacı olanların ilk olarak başvurduğu yöntemlerden olan nasıl yapılır konusunu merak edenler için bu makalemizi sizler için yazdık. Toplamış olduğumuz bilgiler doğrultusunda hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi kartından nakit avans çekmeye çalıştığınızda iki seçenek önümüze gelir. Bunlardan biri genelde tercihi yapılan , diğeri ise taksitli olmayan nakit avans çekimi olarak karşımıza gelir. Bilindiği gibi kredi kartından çekilecek tutar nakit avanslar karşılığında banka belli komisyon alarak bunun karşılığında nakit avans verir. Bu komisyonlar bankadan bankaya farklılık ortaya koyabilir. çekmek istediğiniz sürede taksit sayısına kıyasla değişen faiz oranlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunları göz önüne alıp çekmeye karar verdiğiniz takdirde bu durumda yapmanız gerekenler:

Bankamatikten Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

İlk yapmanız gereken durum taksitli nakit avans çekmek istediğiniz bankamatiğe gidin. Hemen her bankamatik hangi kredi kartıyla nakit avans çekecekseniz bunun nasıl çekileceği konusunda size belli aşamalar halinde gösterecektir.

  1. Kredi kartınızı nakit avans çekimi gerçekleştirmek istediğiniz bankamatiğe sokun.
  2. Şifrenizi doğru girerek Giriş tuşuna bastıktan sonra bankamatikteki nakit avans menüsünü girin.
  3. Taksitli veya taksitsiz nakit avans çekimi seçeneklerinden birini girin ve aşamayı devam ettirin.
  4. Taksit tutarını ve çekmek istediğiniz avans tutarını girin.
  5. Sonra ki süreçte faiz dahil toplam ödenecek tutar ortaya çıkacaktır.

İşlemi sona erdir ya da onayla diyerek paranızı bankamatik üzerinde alabilirsiniz. Bunun dışında bankamatiklerden değil de banka hesabınıza nakit avans çekmek için bankamatiğe gittiğinizde bu da mümkündür. İnternet bankacılığını kullanarak banka hesabınıza giriş gerçekleştirmeli ve ardından Vadesiz hesabınıza nakit avansı çekmelisiniz. Bu çekim işlemi ardından kredi kartındaki tutardan nakit avans Vadesiz hesabınıza aktarılmış duruma geçecek. Vadesiz hesabınıza nakit avansı çektikten sonra istediğiniz takdirde internetten ödemelerinizi gerçekleştirebilir, dilerseniz de yine ATM aracılığıyla paranızı vadesiz şekilde nakit olarak alabilirsiniz.

Taksitli nakit avans çekmek istediğinizde pek çok bankanın minimum 300 Türk Lirası limit belirlediğini göreceksiniz. Eğer 300 Türk Lirası ve altında nakit avans çekmeyi düşündüğünüz zaman bu durumda taksitsiz şekilde nakit avans çekebileceğinizi göz önünde bulundurun.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.