Aşırı Terleme Nedenleri

Aşırı Terleme Nedenleri

Aşırı terleme vücut üzerinde görülebilir ve insanların zor durumlarla karşılaşmasına neden olabilir. Aşırı terleme hastalığı bulunan insanlar genellikle başka birileriyle temas halinde olmayı, tokalaşmayı veya selamlaşmaya çekinirler. Aşırı terleme sıcak yaz aylarında daha fazla hararetlenerek insanlara daha fazla kötü durum yaşatabilir ve bu hastalığın adı; ‘Hiperhidroz’dur.” Hiperhidroz, insanların ter bezlerini fazlasıyla çalıştırarak terlemesine neden olabilen hastalık türlerindendir.

Hiperhidroz hastalığı size yukarıda da dediğimiz gibi zor durumlar yaşatabilir ve sizlerin rahatsız olmasına neden olabilir. Hiperhidroz hastalığıyla mücadele etmek zorunda kalan bir çok insan karşısındaki insanla tokalaşmaya ve temas kurmaya çekiniyor çünkü ellerinin her daim sıcak ve terli olması nedeniyle karşısındaki kişiye rahatsızlık verebileceklerini düşünüyorlar. Hiperhidroz hastalığı kış aylarından daha çok yaz aylarında daha fazla aktiflik gösterir. Ter bezlerinin bu kadar aktif bir şekilde çalışması sonucunda oluşan hiperhidroz hastalığı sizlere yukarıda dediğimiz gibi zor durumlar yaşatabilir.

Hiperhidroz hastalığının bir çok tedavi yöntemi bulunuyor. Açık cerrahi veya kapalı cerrahi olarak hiperhidroz hastalığınıza çözüm bulabilirsiniz. Hiperhidroz hastalığı için size önerebileceğimiz tedavi yöntemi açık cerrahidir çünkü açık cerrahiye göre kapalı cerrahi daha fazla ağrılı ve sızılı geçiyor. Ameliyattan sonra tüm sorunlarınıza çare bulunacaktır ve ağrılarınız hatta terlemeniz bir anda olmayacak şekilde gidecektir. Ameliyattan sonra kısa süreli de olsa vücudunuz üzerinde vücutunuzdan terler akabilir. Bu durumun adına; ”aşırı ter boşalması” deniliyor. Bu ter boşalması da yaşandıktan sonra ter bezleriniz normal bir insanın ter bezlerine dönecektir ve bu konuda artık sorun yaşamayacaksınızdır. Ter bezleri vücudunuzun serinlemesine neden olur fakat ilerlediği zamanlarda yukarıda dediğimiz gibi size büyük sorunlar yaratabilir, bu sorunları atlatmanın en kolay yolu tıptan geçiyor. Tıpta bulunan açık cerrahi tedavi yöntemiyle ter bezlerinizin normal bir insanda olduğu gibi eski haline getirebilirsiniz. Ter bezlerinizin küçük bir insanda görülmesinin imkanı yoktur, ter bezlerinizi aktif bir şekilde olmayıp normal seyrine dönmesini istiyorsanız doktorunuzun size önerebileceği diğer tedavi yöntemleri uygulamayı deneyebilirsiniz, bu tedavi yöntemleri kısa süreli de olsa iyileşmenizi sağlayacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.