Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

Ülkemizde en çok karşılaşılan problemlerden birisidir cilt bakımı. Bununla ilgili olarak birçok arayış içinde bulunulmakta ve çözümler aranmaktadır. Çeşitli maskeler ve peeling çeşitleri kullanarak ya da evde yapılabilen çeşitli karışımlarda aramaktayız çözümleri.

Yazın biterek kışın gelmesinde de direkt düşen ışınların etkisi üzerine oluşan lekeler çıkmaktadır. Yazın tatilin keyfini çıkarırken aklımıza gelmeyen lekeler için çözüm arayışı içerisine düşeriz. Peki bu yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer sorusuna sizde bir cevap arayışı içerisinde misiniz? O zaman bu konu üzerinde biraz fikirler sunalım.

Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer sorusuna önce kendimizin bir yanıt vermesi ve doğal yollar mı yoksa kimyasal ürünler kullanarak mı çözüm aramalıyız. Bu konuda önce cilt tipimizi belirleyerek hassas olup olmadığı sorusuna bir yanıt bulmalıyız. Sonrasında ki yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer sorusundaki yanıt için çeşitli formüller.

  1. Yazın başlarında önceden tedbir alarak bu problemi kaldırmak için SPF oranı yüksek olan güneş kremlerinden kullanmak bizim için bir kesin çözüm olabilir.
  2. Güneşte fazla durmadan şemsiye ya da yüzümüzü korumak amaçlı şapkalar kullanmakta önceden önlem almak ile ilgili bir çözüm olabilmekte.
  3. Ya da gelişen teknoloji sayesinde ışınlar ile yani lazer tedavi ile güneş lekelerini geçirebilmek mümkündür.
  4. Ayrı bir çözüm yolu ise çeşitli kimyasal peelingler kullanarak ya da maskeler kullanmak bir çözüm önerisidir.
  5. Çeşitli kozmetik kremler, bunların bazıları kimyasal olmakta. Bazıları ise bitkisel formüllerle yapıldığı söylenen kozmetik ürünlerdir. Fakat cilt tipini bunlarda doğru tespit etmesi gerekmektedir.
  6. Bu konu üzerinde bir cilt uzmanına danışarak ve bunun verdiği tedavileri uygulamakta sizin için bir çözüm önerisi olmaktadır.
  7. Bazı tavsiyeler üzerine evde doğal meyve ya da çeşitli malzemelerin karıştırılması ile maske ya da peeling etkisi yapan ürünler kullanarak da geçirebilirsiniz. Fakat doğru malzemeler kullanılması gerekmektedir.

Genel olarak açık tenli insanlar güneşte kaldıkları zaman hemen yanarlar ya da bu şekilde güneş lekeleri oluşur. Bu insanlar önceden tedbiri ele alarak bir çözüm sağlamaları ve direkt olarak güneş etkisinde kalmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anatomi dedi ki:

    Ben çillerimle mutluyum ya. Varsın öyle kalsınlar. Ayrı bir karakter kattığını düşünüyorum. Benim tarzım :). Böyle şeylere çok takmayacaksın.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.