Yüz Temizleme Fırçası Nedir?

Yüz Temizleme Fırçası Nedir?

Ne İşe Yarıyor?

Bayanlar cilt bakımlarıyla alakalı her türlü konuya aşırı özen gösterirler. Cilt bakımı arasında olan yüz temizliği ve yüz bakımına da bu sebeple aşırı özen göstermektedirler. Bu sebeple cilt bakımı için kullancakları ürünleri de aşırı özen göstererek seçerler. Cilt bakımları için seçtikleri ürünlerin cilt sağlıkları için de uygun olduğundan emin olmak isterler. Bu içeriğimizde en yaygın şekilde kullanılan yüz temizleme aletlerinden yüz temizleme fırçasından bahsetmek istiyoruz.

?

Yüz temizleme fırçalarının temel olarak 2 kullanım amacı bulunmaktadır. Birincisi cilt lekelerini ortadan kaldırmak amacıyladır. İkincisi cildin üzerinde birikmiş ölü hücre tabakalarını temizleyerek yerine daha canlı ve yumuuşak bir tabaka çıkmasını sağlamak amacıyladır. Yüz temizleme fırçalarının hem manuel olanı hemde otomatik olanları bulunmaktadır. İkiside aynı işlevi görmektedir. Sadece birincisi el gücüyle hareket ettirilirken ikincisi ise pille veya batarya ile çalışmaktadır.

Yüz Temizleme Fırçası Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yüz temizleme fırçası kullanıldığında ister kullandığınız makine manuel olsun isterse de otomatik olsun ilk şart ürünü kullanırken derinize çok fazla bastırmamanız olacaktır. Çünkü aşırı bastırılarak kullanıldığı zaman bu alet deride ciddi soyulmalara ve hasar oluşmasına sebep olabilmektedir. Ayrıca pille çalışan yüz temizleme fırçalarından bazıları sudan etkilenirken bazıları etkilenmemektedir. Bunu aldığınız ürünün kullanma klavuzundan veya satıcısından öğrenebilirsiniz. Böylece ıslak ve nemli ortamlarda kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Yüzünüze fırça uygulamasını yaptıktan sonra mutlaka fırçanızı tamizleyiniz. Fırçanızı temizlerken çeşitli sıvılar kullanıyorsanız bunların olabildiğince katkısız ve doğal olmasına özen gösteriniz. Pille çalışan yüz temizleme fırçalarının fırça başlıkları zaman içerisinde yıpranmaktadır. Bu fırça başlıklarını ürünü aldığınız mağazadan yenilerini alarak değiştirebilirsiniz. Yüz temizleme fırçası kullandıktan sonra nemlendirici bir kremle yüzünüzü nemlendirmeyi ihmal etmeyiniz.

Yüz Temizleme Fırçası İlk Kullanım

İlk defa yüz temizleme fırçası kullanan kişiler eğer hassas bir cilde sahiplerse genellikle ciltte tahriş oluşumu görülebilmektedir. Haftalık olarak 1-2 sefer kullandıktan sonra cilt zamanla bu duruma alışmaya başlamaktadır. Yüz temizleme fırçaları düzenli kullanıldıkları takdirde iyi ve oldukça etkili bir yüz peelingi yapılmış olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.