Uzak İlişkiyi Yürütme Tüyoları

Uzak İlişkiyi Yürütme Tüyoları

Uzak İlişkiyi Yürütme Tüyoları

Her aşk ilişkisi, kendi içinde belirli zorluklara sahiptir ama ilişkiler arasında en zor olanı uzak ilişkidir. Kalp, uzaklık dinlemiyor olabilir fakat hayatınızdaki insanla aranızda mesafe varsa, birçok zorluğa göğüs germeniz gerekecektir. Günümüz teknolojisinde bu durum biraz daha kolay olsa da, aranıza giren şehirlere rağmen ilişkinizi nasıl yürütebileceğinizi merak ediyorsanız; aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Öncelikle, ilişkinizde belirlediğiniz ya da siz belirlemeden kendiliğinden ortaya çıkmış olan bazı kuralları göz önünde bulundurmanız ve bunlara uymayı kabul etmeniz gerekir. Karşılıklı sevgi ve saygı olan ilişkilerde, mesafelerin araya girmesi söz konusu değildir. Eğer karşınızdaki insanla bir ilişki yaşayacak kadar ona güveniyorsanız, uzaktayken ilişkinize zarar verecek bir hata yapmayacağından da emin olmuş olmanız gerekir. Bu yaşadığınız ilişkinin zor olacağını kabul etmeniz ve mesafelere göğüs germek için hazır olmanız gerektiğini unutmayın.

İlişkilerdeki en önemli etken iletişim kurmaktır. Uzakta da olsanız, görüşmenin ve sık sık konuşmanın bir yolunu bulmak için uğraşmanız gerekir. İnternet, telefonlar, görüntülü konuşmalar gibi günümüz teknolojisinin bütün nimetlerinden yararlanmanız ve irtibatı koparmamanız gerektiğini unutmayın. Arada sırada birbirinize ulaşamadığınız, konuşamadığınız zamanlar elbette olacaktır. Aranızda mesafe olmadığı zaman nerede ve nasıl olduğunu bilebileceğinizden bu durum sorun yaratmayabilir fakat aranızda yüzlerce kilometre olduğunda, onun nerede, kimle, nasıl olduğunu merak etmeniz olağandır. Bu nedenle, ulaşamadığınız zamanlardan sonra ilk iletişiminizde trip atmanız, sorun yaratmanız ya da kıskançlık krizlerine girmeniz ilişkinizi mahvetmenize neden olacaktır. Alttan almayı ve güvenmeyi öğrenmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

İsterseniz her dakika konuşun fakat hiçbiri, fiziksel temas gibi olmayacaktır. İlişkinin temeli birbirine dokunabilmekse; fiziksel temasın olmadığı bir ilişki, yok gibi bir şeydir. Mümkün olduğunca her fırsatı değerlendirmeniz ve birbirinizi görmeniz, sarılmanız, dokunmanız ilişkiniz açısından çok önemlidir. Eğer birbirinizi görmemeye alışırsanız, yabancılık hissetmeniz de olasıdır. Her tatil fırsatını değerlendirerek birlikte kalmanız ve ilişkinizin yıpranmasına izin vermemeniz doğru olacaktır.

Uzun mesafe ilişkilerde, sık sık kavga edilir ve kavgaların süresi de uzar. Yüz yüzeyken kavga etmek biraz daha zordur ve uzakta olunduğunda, rahat rahat taşlar dökülebilir. Bu nedenle daha dikkatli, anlayışlı ve kırıcı olmaktan uzak tavırlar sergilemeniz daha doğru olacaktır. Eğer haklı nedenlerle kavga ediyorsanız; sonunda tatlıya bağlamak için çaba sarf etmeniz ve sorunları çözmek adına tartıştığınızı unutmamanız gerekir.

Yeri geldiğinde haftalarca ya da aylarca onu görmediğiniz için, geniş hayal dünyanız sayesinde farklı kurgular yapabilirsiniz. Emin olmadığınız, sadece düşündüğünüz konular üstünden kavga etmek ya da sorun çıkarmak, oldukça saçma bir harekettir. Telefonunuzu açmadı diye kıskançlık krizlerine girmeniz ya da işim var dedi diye sizi aldattığını düşünmeniz, ilişkinizi bitirebilecek hareketlerdendir. Kontrollü ve mantıklı olmanız gerektiğini, bu insanı sevdiğinizi ve sevgiliniz olacak kadar güvendiğinizi unutmayın.

Her ilişki, hareketi korumak adına yapılan sürprizlere muhtaçtır. İlişkinizdeki hareketi korumak ve özlemlerinizi gidermek adına küçük sürprizler yapmayı ihmal etmeyin. Arada onun sevebileceği küçük hediyeler yollamanız, mektup atmanız, bazen de küçük bir fırsat yakalayıp ona gitmeniz çok hoşuna gidecektir ve ilişkinizin hareketli ve heyecanlı kalmasını sağlayacaktır.

Büyük beklentilerden vazgeçin. Her ilişkide olması gerektiği gibi her şeyin kendiliğinden düzeleceğini, ne olursa olsun ilişkinizin zarar görmeyeceğini düşünmeyi bir kenara bırakın. Şartlar ne kadar zor olsa da, orta yolu bulmak için uğraşın. Şansınızı fazla zorlamayın. Aranızda çok mesage varsa ve zamanınız kısıtlıysa, ortada bir şehirde buluşmayı önerin ya da farklı bir yerde bir tatil ayarlayın. Aynı anda aynı filmi izleyerek birlikteymiş hissi yaratın ve film sonunda konuşun. Arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda görüntülü arama sayesinde ona mekanı gösterin ya da çalan şarkıyı dinletin. Böyle küçük oyunlarla birlikteymiş hissi vererek, paylaşma duygusunu kaybetmemek adına uğraşabilirsiniz.

Unutmayın ki; gerçek olan hisler ve aşklar, araya giren şehirlere ya da insanlara aldırmaz. Aranızdaki mesafenin uzunluğuna göre, aranızda bir şeyler biteceği düşüncesine kapılmayın. Zor olsa da, gerçekten seviyorsanız; birlikteymiş gibi hayatınıza devam edebilirsiniz. Belki her gün görüşemeyecek, sarılıp öpemeyecek, birlikte dışarı çıkamayacaksınız ama içinizde o insana dair hisleriniz varsa; uzaktan da onu hissedebileceğinizin farkında olmalısınız. Birbirinize hayatı zindan etmek, kıskançlık krizlerine girmek yerine sevgiye, saygıya, güvene, inanca sığınıp ilişkinizi aynı şekilde devam ettirmenin elinizde olduğunu unutmayın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.