Tırnak İzi Geçer Mi?

Tırnak İzi Geçer Mi?

İzi Geçer Mi?

Tırnak izleri vücudumuzda yüzde, kolda, bacaklarda vb. çeşitli alanlarda farklı sebeplerle meydana gelebilmekte ve akılda tırnak geçer mi? sorusunu meydana getirmektedir. İlk olarak cevabı verelim; evet geçer fakat nasıl geçer işte bu içeriğimizde tırnak izini geçirme yöntemlerine değinmeye çalışacağız.

Herhangi bir sebeple kesik veya yaralanmaya maruz kalmış kişilerin ve yüzünde tırnak izi bulunanların ilk kullandığı ve oldukça faydasını gördüğü ürün kantaron yağıdır. Bu yağ için tamamen doğal bir mucizedir. Sarı veya kırmızı kantaron yağını belirli bir süre kullanan kişilerin suratlarındaki veya vücutlarının herhangi bir bölgesindeki tırnak izleri tamamen iz bırakmayacak şekilde geçmektedir. Fakat bazen tırnak izleri aşırı derecede derin ve dokuyu tahrip etmiş şekilde olabilmektedir. Bu durumda kantaron yağı yetersiz kalabilmektedir. Bu kişiler bir cildiye uzmanına görünerek uygun ilaç tedavisi ile tırnak izlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirler.

diyenlere bir başka tavsiyemiz ise estetik tedavi yöntemleri olacaktır. Eğer çeşitli ilaçlar kullanmış olmanıza rağmen tırnak izleri tam olarak geçmemiş ise çeşitli çeşitli cerrahi tedavi yöntemleri ile bu izlerden tamamen kurtulabilirsiniz. Tırnak izlerinin dışında bıçak, jilet vb. tüm izlerin tedavi içinde estetik tedavi yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Üzerinde biraz durulduğu takdirde tırnak izleri uygun bir tedavi ile geçebilen izler arasında bulunmaktadır.

Tırnak izlerinin geçmesi için bazı kişiler internet üzerinden ilaç arayışı içine girmektedir. Fakat bu durum doktorlar tarafından kesinlikle önerilmemektedir. Çünkü herkesin cilt yapısı birbirinden farklıdır. Ayrıca cilt üzerinde meydana gelen izlerde değişiklik gösterebilmektedir. Tahmini olarak kullanacağınız ilaçlar cildinizde kalıcı yan etkilere ve kötü sonuçlara sebep olabilir. Bu tırnak izi, sivilce vb. her türlü sorun için tahmini ilaç kullanmak yerine ilk olarak bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Makalenin başında değindiğimiz kantaron yağı doğal bitkisel bir çözüm yolu olduğu için direk olarak ilaç kategorisine girmemektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.