Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Kadınların hatta son zamanlarda bakımına özen gösteren erkeklerin dahi dikkat ettiği cilt unsuru: ”Tırnaklar.” Evet, tırnak bakımını yapmassanız veya ihmal ederseniz bir zamandan sonra elleriniz dahil tırnaklarınız pis bir şekilde görünmeye başlayacaktır. Aynı zamanda bu pisliklerden dolayı tırnaklarınız bakteri, mantar üretmeye başlayacaktır. Eğer bu konuyu merak ediyorsanız aşağıda sizler için yazılmış olan önerileri dikkate alın.

Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak bakımı sadece belli başlı şeyleri yapmak değildir yani sigara kullanmak, alkol kullanmak ve diğer tüm şeyleri kullanmanız sizin tırnaklarınız dahil diğer tüm vücut organlarınıza zarar verecektir. Özellikle sigaranın tırnaklarınız üzerinde büyük etkisi bulunuyor. Sigarannı içerisinde bulunan zararlı maddeler fazlasıyla tırnaklarınızın batmasına neden oluyor ve bu batıklıktan dolayı tırnaklarınız sarılaşmaya başlıyor. Aynı olayı tırnaklarınız gibi sakal ve bıyıklarınız hatta dişleriniz üzerinde dahi görebilirsiniz. Tırnaklarınızın batmamasını ve sarılaşmamasını istiyorsanız sigaradan uzak durun.

  • Sadece sigara mı? Hayır! Gün içerisinde kimlerle selamlaştınız? Kimlerle el sıkıştınız? veya nereleri ellerinizle ellediniz? Tüm bunlar tırnağınız ve organlarınız için büyük sorun teşkil ediyor. Nereye gezdiğiniz, neler yaptığınız bu gibi şeyler her zaman önemlidir. Dikkat ederek tüm bu sorunların hepsinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz sadece dışarıdan geldikten sonra ellerinizi bol suyla yıkamanız gerekmektedir. Daha sonrasında ellerinizin nemlenmesi için nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.

Yukarıda yazdıklarımızın bir çoğu temel bakımlardır yani herkesin yapması gereken şeylerdir fakat günümüzde tuvaletten çıktıktan sonra ellerini yıkamaya üşenen bir çok insan var! Bu gibi şeylere dikkat ettiğiniz gibi birde elleriniz ve diğer bölgelerinizin temizliği için cilt bakım ürünleri satın almak zorundasınız. Bu cilt bakım ürünleri cildinizin korunmasına, pisliklerden arınmasına ve bakterilerin üremesine engel olan şeylerdir. Örneğin; ”Avon, Gucci, Chanel, Tom Ford” gibi markaların cilt bakım ürünlerini kullanarak bu tür sorunların üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Sadece gün içerisinde insanlarla tokalaşmaktan uzak durun çünkü herkes ellerini kullanarak birşeyler yapıyor. Eğer birisiyle tokalaşırsanız veya bir yerleri ellemek zorunda kalırsanız mutlaka bunlardan sonra ellerinizin bakımını yapın daha sonrada güzelce ellerinizi temizleyin.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.