Teknolojinin Zararları!

Teknolojinin Zararları!

Teknoloji her geçen gün daha da gelişiyor ve bizim hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Teknoloji bizler için hayatımızı kolaylaştırıyor fakat hayatımızı birden olumsuz yönde etkiliyor yani bugün küçük çoçuğun elinde bile tablet veya telefon bulabilirsiniz. Tek yaptıkları sadece oyun oynamak veya sosyal medya da gezinmek. İşte sizlere , teknolojinin bizler için getirdiği zararlar!

Teknoloji yukarıda da dediğimiz gibi oldukça faydalı fakat oldukça da zararlı hale gelmeye başladı. Bugün teknoloji sayesinde her işimizi kolay bir şekilde halledebiliyoruz. Samsung, Apple, HTC, Sony her gün farklı bir teknolojik icat çıkartıyorlar ve bizlere bunları sunuyorlar. Bazılarının fiyatı oldukça fazla olurken bazıları da her bütçeye her eve uygun olabiliyor. Özellikle ülkemizde son zamanlarda oyun oynamak çok fazla geliştiğinden çocuklarımız olumsuz yönde etkileniyor yani Youtube’u açarsanız bunu çok daha iyi anlayabilirsiniz. Youtube sayesinde zenginler olanlar ve bizim çocuklarımız! Onların yaptığı oynadıkları oyunun videosunu çekmek fakat bizlere de o videoları izlemek düşüyor belki de yarım saat 1 saat boyunca videolar çekiyorlar ve bizleri ekrana kilitliyorlar. Diğer bir yandan oyunlar, müzikler ve uygulamalar. Bankaların bizler için kolaylık sağlamak niyetiyle oluşturduğu finans uygulamaları sayesinde bugün yerimizden dahi kıpırdamıyoruz ve bir kaç tıkla tüm herşeyi hallediyoruz yani bir kişiye para göndermek istediğimiz zaman bu işlemi 2 dakika içerisinde yapabiliriz üstelik bankaya gitmemize de gerek yok. İşte bu  gibi şeyler yüzünden kilo alıyoruz, bel sorunları yaşıyoruz ve tamamen hantal bir insan oluyoruz!

İnsanlar bir zamandan sonra internetten ek gelir kazanma şansını duydukça ve keşfettikçe işlerinden bile ayrılabiliyorlar çünkü internet ortamında sizin bir patronunuz yok, karışanınız yok siz istediğiniz her işi yapabiliyorsunuz ve bir şeyi yanlış yaptığınızda size kızan birisi yok. Bu yüzden insanlar interneti ve teknolojiyi seçtiğinden işlerinden bile ayrılıyorlar. Teknoloji bizleri en çokta sağlık konusunda etkiliyordur yani hiç kıpırdamayan sadece tuvalet için kalkılan bir hayat düşünebiliyormusunuz? Çoğu kişi bu hayatı yaşıyor ve bu insanlara denilen şey asosyal! Asosyallik işte bu kadar vahim ve kötü birşey!

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.