Sosyal Medya da Nasıl Popüler Olunulur?

Sosyal Medya da Nasıl Popüler Olunulur?

Sosyal medya artık günlük hayatımızı tamamen meşgul eden ve bizleri tüm işlerimizden alıkoyan birşey fakat bu sosyal medya sayesinde popüler ve fenomen olabilmiş bir çok insan var. Bu insanlar fenomen oldukları gibi bir de sosyal medya sayesinde para kazanıyorlar!

Sosyal medya da para kazanmak için yapmanız gereken pek fazla bir şey yok aslında. Tek yapmanız gereken; ”Çılgınca ve delice şeyler paylaşmak!” Evet, tek yapmanız gereken bu. Youtube, instagram, facebook, twitter üzerinde bir çok insan her gün binlerce ve onbinlerce videolar yükleyip insanları eğlendirebilecek videolar paylaşıyorlar bazıları bu videolar sayesinde fenomen oluyor. Bu videoların hepsi tamamen eğlence  amaçlı. Mesela birisi sokak röportajı yapıyor bazıları ise oyun incelemeleri yapıyor bazılarıysa sadece her gün komikli videolar çekiyor. Aslında sosyal medyada popüler olmanızı sağlayabilecek bir çok şey var fakat referansınız varsa bu işte daha çabuk fenomen olabilirsiniz. Örneğin; Halil söyletmez, ataberk doğan bu gibi isimlerle videolar çekip paylaşarak sesinizi daha çabuk duyurabilirsiniz. Ben sizin yerinizde olsam yeni çıkan sosyal medya uygulamalarını kullanırdım veya Youtube’u tercih ederdim. Scorp veya periscope uygulaması henüz yeni çıkmış uygulamalardan bir kaç tanesi. Bu uygulamaları kullanarak insanların aklına gelemeyecek ve diğer insanların paylaşmadığı videoları çekerek farkındalık yaratmaya çalışırdım veya Youtube’da oyun videoları, telefon videoları veya Vlog çekmeyi deneyebilirdim. Blogların yerini artık vloglar aldı! Önceden blog tutulurdu yani insanlara faydalı içerikler ve yazılar yazarak arama motorları üzerinde ziyaretçi almaya çalışılırdı fakat şimdilerde bu işin yerini videolar yani Vloglar aldı. Vlog günlük hayatınızı anlatan videolar demek.

Sizlerde bu yöntemlerden bazılarını deneyerek sosyal medya üzerinde fenomen olabilirsiniz yalnız fenomen olayım derken lütfen kendinizi rezil etmeyin yani bu yola başvururken daha önce insanların yapmadığı ve çekmediği videoları çekmeye çalışın. İngilizce kanalları inceleyebilirsiniz yani ingiliz kanallarının bir çoğunda bazı videolar halen bizim ülkemizde çekilmiş değil siz bunları çekerek kısa sürede daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Fenomen olmanızı sağlayabilecek en iyi sosyal medya uygulaması; Youtube’dur…

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.